Wynajem samochodów Londyn

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Londyn

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Londyn

Wynajęcie samochodu w m. Londyn za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Londyn po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Londyn

Wypożyczalnia samochodów Londyn
Wypożyczalnia samochodów Londyn

Czy jest ktoś, kto nie kocha Londynu? Trudno kogoś takiego znaleźć prawda? Chociaż meloniki całkowicie zniknęły już z ulic miasta, Londyn to nadal stolica tradycji i wyrafinowania. Mimo wszystko miasto nadal odwzorowuje swoją nazwę "Swingującego Londynu" z lat sześćdziesiątych. Dodaj do tego niezliczone atrakcje, nieograniczone możliwości dla miłośników zakupów, cudowną kuchnię to poznasz, że Londyn jest miastem dla każdego. Niestety nie wystarczy zostać na parę dni, aby poznać wszystkie skarby miasta. Właśnie dlatego większość osób regularnie odwiedza Londyn, ponieważ za każdym razem jest coś nowego do odkrycia.

Za pierwszym razem stolica Wielkiej Brytanii, może wydać się nieco przytłaczająca. Dlatego najlepiej rozpocząć od wycieczki rowerowej przez miasto. Dzięki temu poznasz Londyn lepiej. Przewodnik wskaże najlepsze miejsca, restauracje oraz mniej znane atrakcje. Jest wiele firm, które oferują wycieczki rowerowe.

Po zakończeniu wycieczki rowerowej możesz pospacerować wzdłuż Tamizy i odwiedzić wiele zabytków. Zacznij od Tower Bridge. Już z samego chodniku rozpościera nieziemski widok. Jest również możliwość zwiedzenia silników parowych, które kiedyś napędzały most zwodzony. Niedaleko mostu są przechowywane klejnoty koronne, a dokładniej w Tower of London. Nieco dalej znajduje się 61 -metrowa kolumna nazywana the Monument, który został zbudowany na upamiętnienie wielkiego pożaru w Londynie, który zniszczył dużą część miasta w roku 1666. Na zachód leży imponująca katedra Św. Pawła. Wędrując dalej wzdłuż Tamizy, ujrzysz budynek parlamentu razem ze znanym Big Benem. Po drugiej stronie rzeki zobaczyć gigantyczny diabelski młyn zwany Okiem Londynu, który zabierze cię na wysokość 135 metrów.

Muzeum Brytyjskie jest prawdziwą wisienką na wspaniałym olbrzymim torcie, jakim jest Londyn. Samo muzeum jest tak duże, że trudno zobaczyć wszystkie atrakcje jednego dnia. Dlatego proponujemy zacząć od frontu oraz zobaczyć wielką kolekcję greckich rzeźb, egipskich mumii, azjatyckich skarbów oraz wystawy z historii Wielkiej Brytanii.

W pozostałych muzeach w Londynie można innymi znaleźć:

  • Muzeum Tate galeria sztuki współczesnej
  • National Gallery posiada wiele obrazów, zwłaszcza tych ze średniowiecza
  • Imperial War Museum muzeum dedykowane wojną kolonialnym: pojazdom wojskowym, bronią, modelami, zdjęciami i wieloma innymi.
  • Charles Dickens Museum:Obrazy, manuskrypty i meble należące do znanego brytyjskiego autora
  • Muzeum Nauki w Londynie: Interesujące i interaktywne muzeum przedstawiające najnowsze nowości ze świata techniki.

Wiele miast uznanych jest za centra dla miłośników zakupów, ale to Londyn jest prawdziwym rajem dla zakupoholików. Nie bez powodu Oxford Street z wszystkimi swoimi domami handlowymi, jest najbardziej ruchliwą dzielnicą handlową w Europie. Wszystkie najnowsze marki można znaleźć na Bond Street, część Oxford Street dzielnicy Chelsea, zwłaszcza na Sloan Street. Dzieła początkujących projektantów można znaleźć na Brick Lane, Shoreditch oraz na Spialfield we wschodniej części Londynu. Wielki dom handlowy, a raczej dzielnica handlowa Covent Garden mieści wiele sklepów specjalistycznych z ręcznymi dziełami, biżuterią oraz antykami. Położony niedaleko stacji metra na Notting Hill Portobello Market jest również warty uwagi. Otwarty jest tylko w piątki i soboty. Znajdziesz tutaj dobrej jakości antyki, zabytkowe ubrania oraz dzieła z mody alternatywnej. Niedaleko stacji metra na Brixton znajduje się rynek należący do imigrantów. Można tam znaleźć wiele egzotycznych produktów.

Po udanych zakupach, wizycie w muzeum, czy spacerze po ulicach najwyższa pora na relaks w jednym z parków. Olbrzymi Hyde Park graniczy z Kensington Gardens razem tworzą zielone serce miasta. W niedziele w północno wschodniej części Hyde Parku na , można wysłuchać najnowszych plotek na temat polityki, sportu, pokoju na świecie, segregacji śmieci i wielu innych.....

Centrum i okolice Londynu

Londyn ma tak wiele do zaoferowania, że praktycznie można go nie opuszczać. Jednak mamy kilka porad dla osób, które zwiedziły miasto wiele razy i szukają czegoś nowego.

Kew Gardens nie są dokładnie położone na obrzeżach miasta, ale w zachodnich przedmieściach (w stronę portu lotniczego Londyn-Heathrow). Znajduje się tu kolekcja ponad 40 000 roślin i kwiatów z całego świata. Wszystkie rośliny są pomieszczone w gigantycznej szklarni i na zewnętrznym ogrodzie. W jednej ze szklarni zwanej Palm House znajdują się naprawdę olbrzymie palmy.

Dzieci znudziły się, spacerując po Londynie? W takim razie zabierz je do Legolandu niedaleko Windsor. Znajdziesz w nim rekonstrukcji znanych europejskich zabytków, ale również modele zwierząt, wszystko z tysięcy klocków Lego. Klocki nie są jednak jedyną atrakcją parku rozrywki. Można w nim również znaleźć zjeżdżalnie, rollercoaster'y oraz wiele atrakcji wodnych. Dzieci mogą też brać udział w teście na "prawo jazdy". Kiedy jesteś w Windsor, odwiedź też pałac królewski Zamek Windsor.

Nieco dalej oczywiście, jeśli podróżujesz wynajętym samochodem, znajduje się Stonehenge. Prehistoryczny monument znajdujący się 130 kilometrów na zachód od Londynu. Wiele legend i mitów krąży wokół konstrukcji, ale do dziś nie wiadomo dlaczego ją zbudowano.

Parkowanie

Na zewnątrz centrum miasta najlepiej podróżować wynajętym samochodem, ale w samym centrum już nie bardzo. Rada miasta cały czas stara się zniechęcić używania samochodów, nakładając opłatę ekologiczną oraz wysokie opłaty parkingowe. Jeśli chcesz zaparkować samochód na ulicy, upewnij się, że dobrze odczytałeś ograniczenia na znakach. Z doświadczenia mieszkańcy Londynu wiedzą, że jeśli nie ma oznaczonego pozwolenia do parkowania, nie wolno tutaj parkować. Czasem można zostawić auto w hotelu, ale tylko za dodatkową opłatą. Nie zapomnij zapytać, przy rezerwowaniu pokoju.

Lotnisko

Głównym i najbardziej zatłoczonym lotniskiem jest Port lotniczy Heathrow, położony jest 24 kilometry na zachód miasta. Drugim lotnisko to Gatwick Położone jest 45 kilometrów na południe miasta. Lotnisko Stansted oraz Luton położone są 50 kilometrów na północ miasta i są często używane przez nisko budżetowe linie lotnicze. Piąte i najmniejsze lotnisko położone jest najbliżej centrum: City Airport niedaleko doków we wschodniej części miasta.