Wynajem samochodów Frankfurt

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Frankfurt

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Frankfurt

Wynajęcie samochodu w m. Frankfurt za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Frankfurt po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Frankfurt

Wypożyczalnia samochodów Frankfurt
Wypożyczalnia samochodów Frankfurt

Frankfurt jest finansową stolicą Niemiec. Co idealnie reprezentują lśniące wieżowce banków i firm ubezpieczeniowych. Nie brzmi zbyt zachęcająco prawda? W końcu co robić w mieści finansów gdzie nocą i w weekendy ulice sieją pustkami? Nic bardziej mylnego! Frankfurt w rzeczywistości jest tętniącym życiem miastem, z niewielką, ale pięknie odnowioną starówką, pięknymi sklepami, interesującymi muzeami oraz tętniącym nocnym życiem. Nocne życie w tak nudnym mieście, pytasz? Dokładnie! Wiedziałeś choćby, że około 40 000 studentów mieszka we Frankfurcie?

Podczas drugiej wojny światowej duża część miasta została zbombardowana. Wiele zabytkowych budynków zostało utraconych. Jedyny ocalałe dzielnice ze starego Frankfurtu można znaleźć w okolicy Römerberg, które są otoczone przez w połowie drewniane domy. Najlepszy z tych domów to Rathaus Römer z typowym wielkimi ścianami z piaskowca. Z przodu Rathaus znajduje się fontanna z rzeźbą Pani Sprawiedliwości. Co ciekawe, jej oczy nie są zakryte! Kościół Świętego Mikołaja Nikolaikirche pochodzący z trzynastego wieku, również stoi w Römerberg. Właśnie przed nim odbywa się bożonarodzeniowy rynek.

Pod koniec czerwca i początku sierpnia, Römerberg jest miejscem Main Festival. Nazywany jest również jako Mainfest. Święto pochodzi od starej na kilka wieków tradycji. Na początku był to festiwal dla rybaków, podczas którego darmowe wino przepływało z fontanny Gerechtigkeitsbrunnen. Chociaż darmowe wino już nie płynie, festyn nadal istnieje. Podczas zabaw są pokazy tradycyjnych łodzi do wędkowania oraz pokazy fajerwerków.

Po drugiej stronie rzeki Men znajduje się jeszcze jedna zabytkowa dzielnica Alt-Sachsenhausen. Ona również przetrwała bombardowania i również jest pełna tych samych domów co w Römerberg. Większość z nich to teraz kawiarnie, bary oraz restauracje. Jest to główna dzielnica rozrywkowa miasta. Dlatego wejdź do Ebbelwei Kneipen i wypij szklaneczkę jabłecznika. Nad Alt-Sachsenhausen górują dwie wierze, wysoka na 43 metry oraz drewniana Goetheturm oraz 120 metrowa Henninger Turm, były silos na ziarno.

Frankfurt mieści wiele muzeum. Większość z nich znajduje się w dzielnicy Museumufer. Jak sama nazwa wskazuje, jest to teren niedaleko głównego brzegu rzeki. Na przykład muzeum filmu, muzeum architektury, museum Städel (które zawiera obrazy, rzeźby, rysunki oraz inne dzieła od czternastego wieku w wzwyż) oraz Liebieghaus. Pod koniec sierpnia ma również miejsce festiwal Museumuferfest. Bardzo znany festiwal, który ściąga miliony gości z całego świata.

Porozmawiajmy teraz nieco na temat ekonomicznej strony Frankfurtu. Chociaż może to nie być ciekawe dla każdego, ale w mieście znajduje się również muzeum ekonomii miasta. Museum pieniądza nie tylko zawiera galerie monet, banknotów oraz pozostałych form płatności. Jest to również niesamowite i interaktywne centrum rozrywkowe. Główną atrakcją jest oryginalna interaktywna gra. Możesz wcielić się w rolę prezesa banku centralnego albo jednego z bankierów fikcyjnego kraju Nonpenunia oraz poznać jak ciężko funkcjonować w kraju gdzie pieniądz nie istnieje. W mieście znajduje się również centrum wymiany walut Franfurta. Jednak polecamy robić rezerwacje z wyprzedzeniem.

Centrum i okolice Frankfurta

Frankfurt jest w centrum cudów natury. Na północny zachód od miasta leży niskie pasmo górskie Taunus. Najwyższa część pasma to region Hoch Taunus. Teren jest pod ochroną rezerwatu przyrody. Podróżując przez góry Taunus poza podziwianiem przyrody, należy zobaczyć piękne wioski. Można również zobaczyć stare zamki i fortece. Na południowy wschód od Frankfurtu jest kolejny muzeum przyrody Spessart, które składa się z niższych gór i wzgórz. Na terenie jest dużo ścieżek.

Około czterdziestu kilometrów na zachód od Frankfurtu leży miasto rozrywki Mainz. W lokalnych karczmach i pubach możesz nacieszyć się cudowną kuchnią oraz degustacją lokalnych win. To właśnie w Mainz narodził się druk. Całą historię można poznać w Muzeum Gutenberga. Kolejne ciekawe muzeum znajduje się w Landesmuseum. Można w nim poznać najstarsze dzieje rdzennych ludów na tych terenach. Znajdziemy przedmioty oraz stroje z ponad trzystu tysięcy lat!

Hanau, na wschód od Frankfurtu jest stolicą braci Grimm. W mieście znajduje się mała wystawa o ich życiu i pracy. Hanau to również punkt startowy dla Niemieckiej drogi baźni, które prowadzi aż do Bremen!

Parkowanie

Jak w pozostałych niemieckich miastach, centrum Frankfurt jest nazywane "Umweltzone". Tylko samochody ze specjalną naklejką na przedniej szybie mogą tam jeździć. Parkowanie na ulicy jest potwornie drogie w centrum miasta. Co ciekawe pomimo wysokich opłat, prawie wszystkie miejsca są zajęte. Jest wiele krytych garaży, ale jak podobnie są dość drogie. Najlepszym rozwiązaniem jest parkowanie wypożyczonego samochodu w jednym z pięciu punktów P+R na obrzeżach miasta. Stamtąd możesz skorzystać z transportu publicznego, aby kontynuować podróż.

Lotnisko

Port Lotniczy we Frankfurcie jest położony dwanaście kilometrów na południowy zachód miasta. Frankfurt jest otoczony przez wiele autostrad dlatego łatwo dostać się do lotniska, bez wpadania na godziny szczytu. Port lotniczy Frankfurt położony jest niedaleko skrzyżowania (Frankfurter Kreuz) od autostrad A3 oraz A5.

Do budżetowych linii lotniczych przeznaczony jest Port lotniczy Frankfurt-Hahn Airport. Lotnisko znajduje się 120 kilometrów na zachód od miasta. Położone jest wzdłuż autostrady i dlatego powinieneś odliczyć około dwóch godzin pomiędzy Frankfurtem i lotniskiem.