Wynajem samochodów Split

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Rabaty do 30% i bogata oferta wypożyczalni Rabat ważna do 2 marca - zarezerwuj teraz i oszczędzaj.
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Split

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Split

Wynajęcie samochodu w m. Split za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Split po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Split

Wypożyczalnia samochodów Split
Wypożyczalnia samochodów Split

Split to miasto położone nad brzegiem Morza Śródziemnego w regionie Dalmacji, w południowo-wschodniej części Chorwacji. W pobliżu znajdują się piękne plaże, ale i samo miasto jest znane ze swoich historycznych budowli, a wśród nich największej atrakcji, tj. pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana, który to obiekt jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przemierzając Stare Miasto (Grad), nie możesz nie zauważyć olbrzymiego Pałacu Dioklecjana. Ten rzymski władca zdecydował się na budowę obiektu pod koniec III wieku z nadzieją na spędzenie tutaj swoich ostatnich lat życia. Kompleks składa się z 16 wież ochronnych oraz wielu bram. Jedna z tych bram znajduje się nad wybrzeżem; w czasach Imperium statki mogły się dostać tędy bezpośrednio do pałacu. Kiedy Awarowie zniszczyli stolicę Dalmacji, Salonę, w 615 roku, mieszkańcy schronili się w budowli. Utworzyli z niej serce miasta, którym pozostaje do dziś. W ścianach pałacu możecie znaleźć domy, nowoczesne sklepy, modne kafejki, bazary, a także Katedrę św. Dominika. Pierwotnie było to mauzoleum Dioklecjana, ale uchodźcy z Salony stworzyli tutaj kościół, którego patronem został jego pierwszy biskup. Ironią jest, że ten sam biskup był ofiarą antychrześcijańskich kampanii rzymskiego cesarza.

Muzeum Miasta Split znajduje się w murach pałacu, a konkretnie w jego północno-wschodniej części. Ogród jest zdecydowanie wart odwiedzenia, ale polecamy również odwiedzenie wystawy o historii Splitu.

Przed Zelijezna Vrata (Żelazna Brama) znajduje się na Narodni trg (Plac Ludu), który stanowi centrum Splitu. Miejscowi nazywają go po prostu Pjaca (od włoskiego słowa Piazza). Latem znajdziecie tu wiele kawiarni ulokowanych na pięknych marmurowych posadzkach. Ratusz z XV wieku, gdzie znajduje się Muzeum Etnograficzne szczycące się kolekcją chorwackiej sztuki folkowej, jest punktem przyciągającym uwagę.

Ivan Meštrović jest bezapelacyjnie najbardziej znanym rzeźbiarzem chorwackim XX wieku. Budynek, w którym mieszkał i pracował, a zarazem sam zaprojektował, jest aktualnie muzeum Galeriją Meštrović. W budynku możesz zobaczyć między innymi obrazy i rysunki, a w ogrodzie rzeźby wykonane z brązu, drewna, marmuru oraz kamienia, wszystkie nawiązujące do tematyki religijnej.

W XVII wieku utworzono Muzeum Morskie (Pomorski Muzej). Split od zawsze był silnie związany z morzem; głównie dzięki handlowi, ale również za sprawą licznych bitew morskich. To tutaj możecie podziwiać modele historycznych statków, plany morskie, dzienniki pokładowe, a także pierwsza na świecie torpedę skonstruowaną przez Chorwata Ivana Blaz Lupisa.

Na zachód od starego miasta znajduje się wydłużony półwysep, Marjan, pokryty głównie sosnami. Ten obszar jest chroniony i wyróżnia się 178- metrowym wzgórzem Marjan w jego centrum. Z jego szczytu możecie podziwiać piękny widok na miasto i morze. Niedaleko znajdziecie również plaże.

Split I jego okolice

Między Splitem a Makaską leży miasto Brela. Posiada ono jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Chociaż plaża pokryta jest głównie żwirem, woda jest krystalicznie czysta, a okoliczne zatoczki dają możliwość korzystania niemal z prywatnych kąpielisk.

Jadąc około 25 km na zachód od Splitu, wzdłuż wybrzeża (mijając po drodze lotnisko), dotrzesz do Trogiru, średniowiecznego miasta znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto znajduje się na wyspie połączonej z częścią kontynentalną za pomocą mostu. Miasteczko jest wyłącznie dla pieszych; pełno tu kościołów i pałaców.

Pobliskie wyspy stanowią niesamowite atrakcje turystyczne. Jedną z najpopularniejszą z nich jest Hvar, gdzie nadal można odnaleźć ślady rządów Wenecjan. Najbliższa Splitowi wyspa to z kolei Brac i jest ona całkowicie zalesiona. Niedaleko wybrzeża leży osada Bol z jego popularną plażąZlatni Rat. Inna wyspa? Proszę bardzo, jedna z tuzina to Solta. To podłużna wyspa z ogrodami winorośli, gajami oliwnymi oraz starożytnymi wioskami, gdzie możecie cofnąć się w czasie. Oczywiście nie w centrum turystycznej Stomorski, ale na przykład w Gornje lub Srednje.

Parking

W lecie, centrum Splitu może być bardzo przepełnione i będzie wtedy trudno znaleźć miejsce do parkowania. W śródmieściu musicie wszędzie płacić za pozostawione auto. Strażnicy miejscy są surowi: jeżeli przekroczysz opłacony czas, jest duża szansa, że twój samochód zostanie odholowany. Na szczęście istnieje wiele parkingów, np. blisko terminala skąd odpływają promy.

Lotnisko

Pełna nazwa lotniska to Lotnisko Split Kaštela/Resnik. Port znajduje się na zachód od miasta, około 20 km autem. Możecie dostać się do niego jadąc dość wąską, chętnie uczęszczaną trasą nadbrzeżną Ivana Pavla II.