Wynajem samochodów Dubaj

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Dubaj

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Dubaj

Wynajęcie samochodu w m. Dubaj za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Dubaj po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Dubaj

Wypożyczalnia samochodów Dubaj
Wypożyczalnia samochodów Dubaj

Informacje o Dubaju

Dubaj jest jednym z siedmiu Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Zatoce Perskiej. Do roku 1990, ekonomia miasta opierała się na dochodach z ropy naftowej. Ponieważ interes ten nie może trwać wiecznie, miasto zaczęło inwestować w finanse i turystykę.

Dubaj jest znany głównie z drapaczy chmur oraz ambitnych projektów jak sztuczne wyspy na morzu. Mimo wszystko nadal można odczuć szczyptę starego Dubaju. Przykładem jest choćby Dzielnica Bastakiya. Gdzie przywrócono antyczne domy do jej dawnej chwały. W tej dzielnicy można znaleźć wiele galerii sztuki oraz kawiarni. W Muzeum Dubajskim możesz dowiedzieć się, jak miasto zmieniało się przez lata. Poznasz historię jak biedne miasto rybaków pereł, przemieniło się w lśniącą metropolię. Muzeum odbudowała nawet stary suk (targ arabski). Odrobinę starego Dubaju można znaleźć w dzielnicy Al Shindagda. Wiele domów to otwarte muzea. Przykładem jest dom byłego przywódcy Dubaju szejka Saeed Al Maktum'a.

Meczet Joumeirah jest największym meczetem w mieście i jedyny dozwolony do odwiedzenia przez wyznawców innych religii. Jest to doskonały przykład islamskiej architektury. Budynek jest pięknie oświetlonej w nocy. W Centrum Zrozumienia Kulturalnego można poznać więcej na temat islamu.

Największy budynek świata Burj Khalifa (828 metrów wysokości) został wzniesiony w 4 Stycznie 2010. Przed otwarciem był znany jako Burj Dubai. Nazwę zmieniony w hołdzie dla Emira Abu Dhabi, który wyciągnął Dubaj z poważnego kryzysu finansowego. Platforma obserwacyjna jest na 125 piątym piętrze, na wysokości 452 metrów. Czyni to ją drugą najwyższą platformą na świecie. Dwa piętra niżej znajduje się restauracja. Burj Khalifa jest otoczone pięknym parkiem z wieloma atrakcjami wodnymi, palmami i kwietnikami. Pierwsze co wpada w oko tothe Dubai Fountain. Ta tańcząca fontanna bije wszystkie rekordy: 275 metry długości, oświetlona przez 6600 lamp oraz 50 kolorowych projektorów. W nocy pomiędzy szóstą a dziesiątą w nocy (w weekendy do jedenastej w nocy), pokazowi towarzyszy występ arabskiej muzyki klasycznej. Kolejny wyjątkowy budynek Burj Al-Arab, kształtem przypomina żagiel. Według właściciela jest to jedyny siedmiogwiazdkowy hotel.

W Dubaj Marina możesz podziwiać luksusowe jachty, które są tu zatamowane. Niektóre z nich są do wynajęcia, ale będziesz potrzebować do tego sporego portfela. Poza tym można tutaj znaleźć restauracje i dwa duże centra handlowe. Dubaj jest rajem dla miłośników zakupów z siedemdziesięcioma galeriami handlowymi. Włączając w nie the Dubai Mall, jedno z największych centrów handlowych na świecie.

Na wybrzeżu można znaleźć największy projekt Emiratów Arabskich Wyspy Palmowe oraz the World. Wyspy Palmowe składają się z trzech archipelagów oraz ukształtowane są na kształt palmy. Pierwszy z nich, Palma Jumeirah jest najmniejszym i jedynym ukończonym archipelagiem. Niedaleko leży Palm Jebel Ali. Trzecim projekt Palm Deira, został wstrzymany z powodu problemów finansowych w roku 2009. To samo się tyczy the World, archipelagu wysp ukształtowany na wzór mapy świata. Tylko wyspy zostały utworzone, ale nic na nich jeszcze nie postawiono.

W okresie zimowym, w czwartki i piątki, odbywają się wyścigi wielbłądów na Camel Race Track. Można tutaj nie tylko wziąć udział w wyścigu, ale również odwiedzić tereny gdzie trzymane są wielbłądy.

Centrum i okolice Dubaju

Dubaj organizuje wiele terenowych rajdów przez pustynie. To niezapomniane przeżycie, aby przejechać przez wydmy piaskowe z wysoką prędkością. Te pustynne safari zwykle mają miejsce po południu, aby móc rozkoszować się zachodem słońca. Rajd kończy się kolacją na pustyni, razem z muzyką i tańcami. Kolejnym nietypowym zajęciem jest golf piaskowy: Dokładnie, gra w golfa na pustyni! Oczywiście Dubaj ma pola golfowe, na które marnuje się dużo ilości wody, aby utrzymać je zielonymi.

W okresie zimowym możesz odwiedzić Global Village na obrzeżach miasta. Jest to punkt, w którym zbierają się mieszkańcy wielu różnych krajów. Można tu poznać zwyczaje i kultury z wszystkich stron świata. Można tu również kupić pamiątki. Organizowane są również loterie, gdzie główną nagrodą jest samochód, albo sztabka złota.

Parkowanie

Dubaj ma wiele garaży, dlatego znalezienie miejsca do parkowania dla wynajętego samochodu nie powinno stanowić problemu. Zalecamy jednak, aby nie podróżować samochodem w czasie godzin szczytu. Chociaż Dubaj zainwestował wiele w budowę dróg i autostrad, to korki w tym czasie mogą trwać godzinami. Trzeba również zapamiętać, że są cztery miejsca, gdzie pobierane opłaty za parkowanie są pobierane automatycznie. Pobieranie automatyczne zaczyna się po oddaniu wynajętego samochodu.

Lotnisko

Port Lotniczy Dubaj położony jest zaledwie 4 kilometry od centrum miasta. Możesz dojechać do lotniska, wynajętym samochodem podróżując autostradą D-89 (nazywana również drogą Al Maktoum Road, drogą lotniskową albo drogą al Khawaneej). Nowo wybudowany port lotniczy Dubaj-Al Maktoum położony jest dużo dalej za miastem, 35 kilometrów na południowy zachód od Dubaju. Planowane jest, aby firmy zagraniczne korzystały z lotniska od roku 2012, ale projekt nie zostanie ukończony do roku 2017.