Wynajem samochodów Werona

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Werona

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Werona

Wynajęcie samochodu w m. Werona za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Werona po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Werona

Wypożyczalnia samochodów Werona
Wypożyczalnia samochodów Werona

Romeo i Julia nie mogli znaleźć lepszego miejsca dla swojego nieszczęśliwego romansu niż Werona. Chociaż duch historii Szekspira można odczuć na każdym kroku, to miasto ma znacznie więcej do zaoferowania niż bycie stolicą legendarnego romansu.

To przepiękne i historyczne miasto leży nad rzeką Adige. Miasto jest tak duże, że zwiedzenie wszystkich miejsc może zająć parę dni. Centrum dzielnicy centro storico jest plac Piazza delle Erbe. W czasach panowania imperium rzymskiego stało tutaj forum. Dziś znajduje się tutaj rynek. Wiele straganów jest rozstawianych specjalnie z myślą o turystach. Pośrodku placu leży czternastowieczna fontanna, wokół której jest wiele średniowiecznych domów. Większość z nich to teraz bary oraz restauracje.

Na południowy zachód od placu można znaleźć plac Piazza Bra, gdzie można znaleźć znany amfiteatr Verano. Imponujący rzymski amfiteatr z pierwszego wieku potrafi pomieścić ponad 20 000 osób. W czasie lata jest to centrum festiwalu Opera Festival. Przyciąga mieszkańców z całego świata. Nie tylko, aby nacieszyć się wysokiej jakości przedstawieniami operowymi, ale również by poczuć wyjątkową antyczną atmosferę. Siedzisz właśnie w teatrze liczący dwadzieścia tysięcy lat!

Po drugiej stronie rzeki, niedaleko mostu Ponte Pietra można znaleźć kolejny rzymski teatr (Teatro Romano). Właśnie tutaj możesz rozkoszować się pięknym widokiem na stare miasto. Tuż obok leży piętnastowieczny zakon. Dziś jednak mieści Muzeum Archeologii. Można tutaj ujrzeć wszystkie eksponaty z pobliskich wykopalisk. Najpopularniejszym eksponatem jest głowa z brązu, którą odnaleziono w rzece Adige.

Wędrując po południowej stronie rzeki, znajdziesz muzeum historii Museo Civico di Storia Naturale. Ponadto znajdują się tutaj piękne pałace Palazzo oraz Lavezzola-Pompei.

Na zachód od centrum miasta znajduje się bazylika San Zero Maggiore, dedykowana patronowi miasta Świętemu Zenonowi z Werony. Wewnątrz kościoła znajduje się posąg świętego. Jeśli przyjrzymy mu się bliżej ujrzymy, że ma ciemniejszą skórę. Jak głosi legenda, przybył z afrykańskiego kraju Mauretanii. Rzymski kościół z dwunastego wieku jest również warty uwagi. Zwłaszcza ze względu na piękne drewniane drzwi z ozdobami zrobionymi z brązu. Bazylika, jak i kościół pochodzą z dwunastego wieku.

Sam Shakespeare prawdopodobnie nigdy nie był w Weronie. To, co zainspirowało go do napisania dramatu, była włoska legenda o dwóch zwaśnionych rodzinach mieszkających w Weronie. Mieszkańcy miasta zdają sobie sprawę z turystycznej wartości miasta. Na każdym kroku można znaleźć pocztówki, długopisy, kubki, a nawet ręczniki z podobiznami Romea i Julii. Wybudowano nawet specjalną ulicę, na której możemy znaleźć symboliczny Casa di Giuletta czyli "Dom Julii". Oczywiście ze znanym balkonem. Jest to ulubione miejsce dla zakochanych. Każdego dnia można ujrzeć tam pary robiące sobie tam zdjęcia. W mieście można znaleźć również mroczniejszy element historii. Symboliczny Grób Julii jest kryptą pod klasztorem San Francesco al Corso. Niedaleko klasztoru leży willa gdzie odbywają się śluby. W mieście panuje zwyczaj dla młodych par, aby pocałować się niedaleko grobu.

Miłośnicy włoskiej kuchni niestety nie znajdą jej na dwóch głównych placach. Można je za to znaleźć na alejach. Nie trudno jest znaleźć. Tam, gdzie siedzi najwięcej włochów tam jest najlepsze jedzenie!

Centrum i okolice Werony

Werona jest przepięknym miejscem pełnym winnic, tradycyjnych wiosek. Na północ od miasta rozpościera się pasmo wzgórz, a na zachód można ujrzeć piękne jezioro Garda.

Miłośnicy wina na pewno nie ominą wiosek w dolinie Valpolicella. Właśnie tutaj tworzone są wina recioto, ripasso oraz amarone. Niestety obszar nie jest aż tak przystosowany dla turystów, dlatego przed wyjazdem powinieneś upewnić się które winnice są otwarte do zwiedzenia. Prawdziwym sercem regionu jest miasto Negrar, położone dwanaście kilometrów od Werony. Jest tutaj wiele punktów do degustacji wina. Oczywiście możesz również nacieszyć się dobrym posiłkiem w jednej z restauracji przy kieliszku wykwintnego wina.

Odrobinę dalej na północ znajdziemy rezerwat przyrody Lessinia. Rezerwat jest dużym obszarem lasów i łąk. W okolicach mieści się również wiele spokojnych wiosek jak Boso Chiesanuova, Erbesso, Grezzana oraz Selva di Progno.

Jezioro Garda leży trzydzieści kilometrów na zachód od Werony. Bardzo łatwo się do niego dostać za pomocą autostrady A4. Doprowadzi cię do południowego krańca jeziora z półwyspem Sirmione. Z lądem łączy ją wąski przesmyk. Krajobraz miasta jest zdominowany przez imponujący zamek Rocca Scaligera z trzynastego wieku. Na zewnątrz Sirmione, na krańcu półwyspu można znaleźć rzymskie ruiny.

Werona jest popularnym punktem wycieczek, dlatego jest w nim bardzo dużo punktów zakwaterowania. Znajdzie się pokój dla każdego, nie ważne, jakim budżetem dysponujesz. Ponieważ całe miasto przyciąga wielu turystów, zalecamy rezerwowanie pokoi z wyprzedzeniem. Szczególnie podczas corocznego Opera Festival. W tym czasie znalezienie wolnego pokoju jest wręcz niemożliwe.

Parkowanie

W historycznym centrum miasta ruch samochodowy jest zabroniony. Można się też czasem spodziewać korków. Jednak wokół centrum jest wiele możliwości do parkowania samochodu. W większości przypadków musisz zakupić bilet, aby parkować na ulicy. Bilety można kupić w kioskach oraz sklepach. W mieście są również parkingi i garaże.

Lotnisko

Port lotniczy w Weronie położony jest dwanaście kilometrów na południowy zachód od centrum miasta. Port Lotniczy Werona-Villafranca jest łatwo dostępny z pomocą wynajętego samochodu. Ze samego miasta do lotniska zaprowadzi cię autostrada A22. Należy zjechać do wyjścia "Verona Nord". Stamtąd droga na lotnisko jest dobrze oznakowana.