Wynajem samochodów Treviso

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Globalna obniżka cen rusza właśnie teraz!
Rabaty do 30% i bogata oferta wypożyczalni Rabat ważna do 2 marca - zarezerwuj teraz i oszczędzaj.
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Treviso

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Treviso

Wynajęcie samochodu w m. Treviso za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Treviso po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Treviso

Wypożyczalnia samochodów Treviso
Wypożyczalnia samochodów Treviso

Chociaż Treviso posiada lotnisko, mało który turysta odwiedza to miasto. Wszystko przez to, że zaledwie trzydzieści kilometrów dalej mieści się Wenecja. To wielka szkoda, ponieważ Treviso jest atrakcyjnym miastem z wieloma zabytkami. Ponadto jest dużo spokojniejsze niż przepełniona turystami Wenecja. Jest to idealne miejsce dla osób, które chcą zwiedzić Wenecję, ale nie mogą znieść, tkwić w tłumach turystów. Jednak po co komu turyści. Treviso to prężnie rozwijające się miasto i siedziba marki odzieżowej Benetton.

Treviso często nazywane jest città d'acque, miasto wody. Chociaż nie dorównuje wielkością weneckiej laguny, to nawet tutaj woda odgrywa ważną rolę w życiu miasta. Rzeka Sile przebiega wzdłuż południowych murów miasta, a samo miasto jest przeplatane kanałami. Od setek lat kanały są pełne ryb. Dzięki czemu rynek rybny Ponte della Campana jest nadal tętniącym życiem centrum handlu.

Centrum miasta stanowi plac Piazza dei Signori. Na terenie placu możemy znaleźć pałac Palazzo dei Podesta. Parter pałacu przemieniono w kawiarnie. Tuż za nią jest biuro turystyczne w małym Piazza Monte di Pietà. Można tutaj nabyć mapę miasta. Wszystkie mapy w mieście są robione z wielką dokładnością. Można nawet dowiedzieć się, gdzie można znaleźć działające koła wodne.

Napoleon nie miał żadnego szacunku dla religijnego przeznaczenia kościoła Chiesa di San Francesco; użył go jako stajni. Na szczęście kościół odrestaurowano. Freski na ścianach katedry, choć są nieco wyblakłe to nadal warte uwagi. Najbardziej znanym freskiem jest Madonna i Siedmiu Świętych, namalowane przez Tomasso da Modena w czternastym wieku. Więcej dzieł Tomasso można znaleźć w kościele Chiesa di San Nicolò (piękny przykład włoskiego gotyku) oraz sąsiadująca Sala del Capitolo.

W Treviso są trzy główne muzea Muzeum Miasta, Galeria Sztuki oraz Muzeum Archeologiczne. Wszystkie mieszczą się w byłym kościele. Wszystkie razem tworzą muzeum Museo di Santa Caterina na Piazzetta Botter. Również w tej świątyni, można znaleźć przepiękne freski Tomasso da Modena. Najpiękniejszy to odnowiony fresk Świętej Urszuli.

W połowie października nabywcy wina w Treviso biorą udział w maratonie wina Ombralonga. Z kieliszkiem wina oraz biletem w ręce tysiące osób biegną do przez określone "punkty". Punkty są w miejscach, gdzie mieszczą się bary winne. W jednym barze dostaniesz prosecco (lśniące wino), w następnym piękny cabernet. Na ostatnim dostaniesz jakiś smakołyk. Celem maratonu nie jest przebiec przez tor w określonym czasie, ale by dobrze się bawić.

We wszystkich restauracjach w Treviso ujrzysz dania z radicchio rosso, czerwoną sałatą. Specjalna sałata jest uprawiana na terenie miasta w odpowiednich warunkach. Teren do upraw jest nawet specjalnie oznaczony (Indicazione Geografica Protetta). Co oznacza, że tylko sałata z Treviso może nosić takie imię. Jest odrobinę gorzka, ale jednocześnie bardzo orzeźwiająca. Można ją znaleźć we wszystkich sałatkach na terenie miasta. Używane jest również do risotta i lasagni. Nie możesz zwiedzić Treviso bez spróbowania!

Centrum i okolice Treviso

Największą atrakcją niedaleko Treviso jest oczywiście Wenecja, ale w okolicy jest również wiele innych ciekawych miejsc.

Legendarny renesansowy architekt Andrea Palladio wpłynął mocno na światową sztukę budowlaną. Część z zaprojektowanych przez niego budynków można znaleźć w Wenecji, ale prawdziwą wystawę jego dzieł można ujrzeć w Vicenza. Miasto jest pełne pałaców, posiadłości oraz placów jego produkcji. Najbardziej znane dzieła to bazylika Basillca Palladiana, pałac Palazzo Valmarana oraz Billa la Rotonda. Vicenza jest położona około pięćdziesięciu kilometrów na zachód od Treviso.

Miłośnicy wina mogą również znaleźć coś dla siebie. Na północny zachód od Trviso i niedaleko Valdobbiadene, leży Anello del Prosecco. Jest to ścieżka przez piękne wioski i winnice. Biuro turystyczne oferuje broszury, które dobrze przeprowadzą cię przez teren. Można również wynająć przewodnika. Wzdłuż drogi możesz zatrzymać się w wielu miejscach, aby skosztować Prosecco, ale również i innych delikatesów.

Treviso ma dużą sieć hoteli po dobrych cenach. Większość można ujrzeć od razu po opuszczeniu stacji. Prawie zawsze można znaleźć jakieś wolne pokoje, ale w okresie letnim lepiej zarezerwować pokoje z wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli spodobał ci się konkretny hotel.

Parkowanie

Stare miasto prawie zawsze cechuje ruch jednokierunkowy. Najlepszym sposobem, aby ujrzeć historyczne centrum, jest zostawić wynajęty samochód na zewnątrz murów miasta. Jest wiele parkingów przed głównym wejściem, włączając stacje autobusów po drugiej stronie.

Lotnisko w Treviso

Port lotniczy Treviso położony jest na południowy zachód miasta. Od starego miasta bardzo łatwo się dostać do lotniska wynajętym samochodem. Podążaj Viale Monte Grappa na zachód, które łączy się z Via Noalese (SR-515) prowadząc prosto na lotnisko. Możesz też jechać na południe i wjechać autostradą SR-53 na lotnisko. Ścieżka jest dobrze oznakowana.