Wynajem samochodów Neapol

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Neapol

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Neapol

Wynajęcie samochodu w m. Neapol za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Neapol po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Neapol

Wypożyczalnia samochodów Neapol
Wypożyczalnia samochodów Neapol

Szukasz czegoś klasycznego? W takim razie see Naples die. Właśnie to powiedział niemiecki pisarz i poeta Goethe. Chciał przez to powiedzieć, że każdy przed śmiercią powinien nacieszyć się pięknem Neapolu. Niestety rzeczywistość jest mniej prozaiczna. Po opuszczeniu Neapolu dotrzesz do miejsca z tabliczką "Morte" czyli śmierć.

Jednak słowa pisarza coś odzwierciedlają. Miasto jest położone na przepięknej zatoce Neapolitańskiej z wulkanem Wezywiuszem dumnie prężącym się w tle. Ponadto zatoka oferuje również piękny widok na wyspy Procida, Ischia oraz Capri. Neapol posiada również legendarne historyczne centrum, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wymienione wyżej stare miasto posiada tak wiele historycznych kościołów, pałaców oraz zakonów, że trudno zdecydować, od czego zacząć. No cóż, zaczniemy od Duomo, katedy miasta. Co ciekawe, katedra jest tak wielka, że mieści dwa starsze kościoły. Można je ujrzeć w lewym skrzydle. Kolejnym eksponatem jest baptysterium San Giovanni z piękną mozaiką. Baptysterium pochodzi aż z szóstego wieku nasze ery! Mieszczą się w niej dwie urny. Jak głosi legenda, zawierają zakrzepłą krew świętego patrona miasta San Gennaro. Dwa razy w roku krew ponowni zamienia się w ciecz. Całe szczęście, ponieważ w innym przypadku na miasto spadła, by katastrofa.

Główny plac Neapolu to Piazza del Plebiscito. Oczywiście nie znaczy to plac dla plebsu, ale plac plebiscytu. W roku 1860 dokonano ankiety, która połączyła miasto z Królestwem Włoch. To przepiękny plac, z pałacem królewskim po jednej stronie i kościołem San Francesco di Paolo po drugiej. Budowę pałacu Palazzo Reale rozpoczęto w roku 1600. Jednak pałac był przez lata poszerzany. Wewnątrz znajduje się olbrzymia kolekcja antyków, mebli, obrazów oraz gobelinów.

Po zachodniej stronie Piazza del Plebiscito znajdziemy dzielnicę Santa Lucia. To bardzo popularne sąsiedztwo, które tworzy główne symbole Neapolu: wąskie i strome uliczki, na których jest pełno plotkujących kobiet. Można tutaj również zjeść doskonałą pizzę. Po wejściu w górę dzielnicy ujrzysz wspaniały widok na Zatokę Neapolitańską.

Muzeum Museo Acheologico Nazionale jest znane ze swojej olbrzymiej kolekcji starożytnych eksponatów. Duża większość muzeum dedykowana jest znaleziskom z Pompeji oraz Herkulanum. Oba miasta pochłonęła lawa po erupcji Wezuwiusza z roku 79 przed naszą erą. W muzeum można ujrzeć prezentacje komputerowe oraz zdjęcia tego jako destrukcja mogła wyglądać.

Na Piazza Municipio (w porcie) leży imponujący zamek Castel Nuovo. Powstał w trzynastym wieku, kiedy Neapol stał się Królestwem Sycyli. Większa część budynku zbudowana jest z szarych wulkanicznych skał, które dodano dwa wieki później.

Przepiękny teatr Teatro San Carlo jest kolejnym wartym uwagi eksponatem miasta. Imponujące audytorium może pomieścić nawet trzy tysiące osób. Niestety z powodu popularności teatru, bardzo ciężko znaleźć wolne miejsca. Jeśli pragniesz wybrać się na przedstawienie, musisz dokonać rezerwacji z długim wyprzedzeniem. Jednak samo zwiedzenie budynku teatru jest nieziemskim doświadczeniem.

Centrum i okolice Neapolu

Największą atrakcją Neapolu są Pompeje. Ponieważ przeleżały pod warstwami lawy przez wieki, świetnie się zachowały. Spacerując po Pompejach, wybierzesz się w prawdziwą podróż w czasie i poznasz, jak wyglądało życie w antycznym Rzymie. Pompeje nie były jedynym miastem, które zatopiła lawa. Herkulanum również został zniszczony przez Wezuwiusza. Co ciekawe jest mniej znany wśród Turystów.

Samego boga zniszczenia, który zgładził Pompeje i Herkulanum również można odwiedzić. Dokładnie, wulkan Wezuwiusz można ujrzeć z bliska. Wejście na brzeg krawędzi wulkanu na zawsze zapadnie w pamięć. Kiedy jest dobra pogoda, rozpościera się również piękny widok na Neapol. Niestety, zazwyczaj szczyt pokrywają chmury albo mgła. Zapamiętaj tylko, że opłaty za parkowanie niedaleko góry są bardzo wysokie.

Neapol jest tętniącym życiem miastem. Jeśli już zmęczył cię tłok i olbrzymi ruch miasta, wybierz się na jedną z przybrzeżnych wysp. Jeśli poszukujesz odpoczynku, nie proponujemy wyspy Capri. Na wyspie przebywa wielu turystów, zwłaszcza latem. Na Ischa jest znacznie spokojniej. Jest na niej piękny zamek na skale. Największy spokój można znaleźć na najmniejszej wyspie Procida.

Na szczęście znalezienie zakwaterowania w Neapolu nie jest trudne. Ponadto ceny są znacznie tańsze niż w Rzymie, czy Montrealu. Jakość hoteli jest różna, dlatego przed wynajęciem pokoju zapoznaj się recenzjami i komentarzami na temat hoteli w internecie. Miłą alternatywą jest również wynajęcie domu letniskowego albo pokoju hotelowego na wybrzeżu.

Parkowanie

Neapol jest miastem o dużym ruchu ulicznym. Ponadto ulice są wąskie i nie do końca nadają się do ruchu ulicznego. Na domiar złego mieszkańcy miasta mają kiepski nawyk używania swojego własnego kodu drogowego. Dlatego czerwone światło jest polecane. Główna zasada, jakiej się trzymają to każdy kierowca, który zwalnia, ma najmniejsze prawo do drogi. Innymi słowy, jeśli jesteś nerwowy, nie prowadź po ulicach Neapolu. Znalezienie miejsca parkingowego jest dość trudne. Najlepszym rozwiązaniem jest zostawić samochód w hotelu, jeśli ma parking albo garaż.

Lotnisko w Neapolu

Lotnisko położone jest siedem kilometrów na północny wschód od Neapolu. Port lotniczy Neapol jest łatwo dostępny wynajętym samochodem. Kieruj się za znakiem "Tangenziale" w stronę Capodichino, a następnie do zjazdu "Secondigliano/Aeroporto".