Wynajem samochodów Lamezia Terme

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Lamezia Terme

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme

Wynajęcie samochodu w m. Lamezia Terme za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Lamezia Terme po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Lamezia Terme

Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme
Wypożyczalnia samochodów Lamezia Terme
Lamezia Terme jest dobrze znana z pobliskiego lotniska. Lotnisko jest przejściem do Kalabrii, najbardziej na południe wysunięta część Włoch nazywana często "Końcówką Buta". Lamezia Terme mieści ruiny normańskiego zamku oraz wieżę strażniczą Zakonu Rycerzy Maltańskich. Poza tym nie ma w nim zbyt wielu zabytków turystycznych. Jednak nie można powiedzieć tego samego o terenie Kalabria!

Centrum i okolice Lamezia Terme

Kalabria jest pięknym terenem z bogatą historią, tradycjami oraz pięknymi pejzażami. Na wybrzeżach znajdziemy piaszczyste plaże, a wewnątrz regionu znajdziemy obszary górskie. Wszystkie te obszary pokryte są pałacami, zamkami, kościołami i zakonami. Jest to najbardziej tajemne miejsce Włoch. Pełne sekretów i rzeczy do odkrycia. Kalabrię Włosi już zdążyli odkryć, teraz pora na was, turystów odwiedzających ten piękny teren. Czas by zbadać Kalabrię już nadszedł!

Wyjątkiem jest nadmorski kurort Tropea, który zdążyli już odkryć wszyscy. Nie tylko Włosi, ale również Niemcy i Francuzi. Nic dziwnego, w końcu niedaleko Tropea można znaleźć wiele długich na ponad 35 kilometrów śnieżno białych piaszczystych plaż, rozpościerających się od Pizzo do Capo Vaticano. Nawet nadmorska droga łącząca te dwa miejsca jest imponująca. Tropea jest olbrzymią stolicą garncarstwa. Większość dzbanów jest pokrytych pięknymi malowidłami. Chociaż Pizzo z każdym rokiem przekształca się coraz bardziej w nadmorskich kurort, to nadal zachowało swój autentyczny urok. Lokalny przysmak miasta to tartufo. Nie, nie ma to nic wspólnego z truflami. To przepyszne lody z czekoladą.

Największym cudem Kalabrii jest zdecydowanie wykwintna kuchnia. Co ciekawe, różni się ona znacząco od typowej kuchni włoskiej. Oczywiście i tutaj znajdziemy makaron, ale nie można zignorować wpływów innych kultur, szczególnie greckiej. Jedzenie w Kalabrii jest często bardzo ostre. Gorące papryczki peperoncino są używane w wielu potrawach. Szczególnie upodobała je sobie wioska Diamante. W wiosce organizowane jest nawet specjalny festyn kulinarny Festival del Peperoncino. Święto ma miejsce każdego w roku w pierwszym tygodniu września. W czasie festynu podawane są setki dań z papryki cayenne od dań po.....lody! Olej oliwny jest kolejnym przysmakiem w Kalabrii. Właśnie dlatego mieszkańcy często mieszają oba składniki.

Kulinarne tradycje są również żywe w górskich wioskach. Dlatego wypróbuj grzybów z Parco Nazionale oraz Pollino. Park położony jest 130 kilometrów na północ od Lamezia Terme oraz jest najbardziej chronionym pomnikiem przyrody we Włoszech. Park organizuje również spływy kajakowe po rzece. Na północny wschód od Lamezia Terme znadjziemy Parco Nazionale della Silla, które składa się z ponad stuletnich sosen, rzek oraz czterech olbrzymich rezerwatów. Na terenie można znaleźć wilki i jelenie. Jest to również siedziba wielu drapieżnych ptaków. W parku organizowane są też wycieczki po górach zarówno pieszo, jak i konno. Znajdują się tu również tereny dla kolarstwa górskiego. Na rzekach organizowane są spływy kajakowe. Najbardziej na południe położony park Parco Nazionale Aspromonte (na samym końcu Włoch) z wielkim szczytem Monalto (1955 m). Naprzeciwko zbocza leży malownicza wioska.

Terme nie jest w tytule bez powodu. Ten teren Włoch pokrywa wiele gorących źródeł. Bez wątpienia najlepsze można znaleźć w Luigiane na południe od Paru Narodowego Pollino. Właściwości lecznicze źródeł zostały już potwierdzone w starożytności. Najstarsze zapiski pochodzą od Plinusza Starszego z I wieku naszej ery. Siarkowa woda od wieków jest używana do leczenia chorób.

Na terenie Kalabrii na każdym kroku można znaleźć pozostałości antycznej Grecji. Jednym z najlepiej zadbanych greckich osiedli jest Monasterakion (niewielki klasztor) na terenie Monasterace. Możesz ujrzeć tutaj pozostałości hellenistycznych świątyń i greckich posiadłości.

Parkowanie

Wynajętym samochodem od Lamezia Terme do wymienionych terenów można dostać się w mgnieniu oka. Miasto położone jest na nadmorskiej autostradzie A3 prowadzącej z Salerno do Reggio di Calabria. Do Canzaro można się dostać na Morzu Jońskim przez drogę SS288. Znalezienie miejsca do parkowania nie powinno stanowić problemu, ale nigdy nie zostawiaj samochodu na niestrzeżonym parkingu. Ponadto nie zostawiaj kosztowności w samochodzie!

Lotnisko

Port lotniczy Lamezia Terme jest łatwo dostępny od kurortu turystycznego w Kalabrii. Od Reggio Calabria oraz Cosenza jedź autostradą A3 w stronę Alerno i wyjdź do Lamezia. Z Catanzaro oraz Crotone podążaj SS2800 w stronę Lamezia Terme. Ponadto od Vibo Valentia kieruj się na Lamezia Terme, ale przez SS19.