Wynajem samochodów Alghero

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Alghero

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Alghero

Wynajęcie samochodu w m. Alghero za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Alghero po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Alghero

Wypożyczalnia samochodów Alghero
Wypożyczalnia samochodów Alghero

Alghero jest pięknie położone w pobliżu dwóch wybrzeży Rada di Alghero oraz Baia di Porto Conte. Wraz z rozpoczęciem epoki klasycznej mieszkańcy potrafili docenić piękno tego miejsca, ale również jego dobrą pozycję strategiczną. Jest to również ulubiony punkt dla miłośników nurkowania. Szczególną popularnością szczycą się punkty jak: Punta del Giglio, Capo Caccia oraz Punta Ghisciera (rezerwat morski).

W ostatnich latach miasto stało się wyjątkowo popularne wśród wczasowiczów. Mimo tego Alghero utrzymało swój charakter, który jest dość hiszpański. Jest to powiązane z historią miasta. W czternastym wieku miasto zostało podbite przez króla Hiszpani Pedra IV. Hiszpańskie pozostałości można zauważyć nie tylko w architekturze, ale również w restauracyjnym menu. Większość serwuje wykwintną paellę. Na uwagę zasługuje aragosta alla catalana (homar z Catalan). Nie może się oczywiście obyć bez typowych sardyńskich specjałów z owoców morza jak spaghetti ai ricci di mare oraz totanus umpritz (wypchana kałamarnica).

W tym otoczonym murami mieście jest tyle atrakcji, że zbadanie wszystkiego może zająć wiele godzin. Kręte uliczki i aleje są wykwintnie przeplatane z piazza'mi (placami). Pierwszą rzeczą, jaka przyciąga uwagę, są wielokolorowe mozaiki na kopule kościoła San Michele oraz iglice kościoła San Francis. Na wybrzeżu można znaleźć pięknie odrestaurowane i imponujące wieże warowne San Giacomo. Wieża daje również nieziemski widok na wybrzeże Porto Conte oraz nadbrzeżne skały Capo Caccia.

Centrum starego miasta jest plac Piazza Civica. Duża część dzielnicy jest przeznaczona dla ruchu pieszych. Ruch samochodowy jest bardzo ograniczony. Ośmioboczne dzwonnice katedry Santa Maria zbudowano w szesnastym wieku. Jak można się spodziewać, katedra jest doskonałym przykładem katalońskiej architektury gotyckiej.

Centrum i okolice Alghero

Teren w okolicy Capo Caccia jest objęty rezerwatem przyrody. Podróż na ten teren rozpocznie się przez piękne nadbrzeżne drogi, ale po dotarciu na sam półwysep doznasz szoku. Teren jest wyjątkowo nierówny i skalisty. Niedaleko latarni na Capo Caccia można znaleźć parking, ale latem znalezienie miejsca może być trudne. Samochód można również zaparkować wzdłuż drogi. Główną atrakcją terenu jest Grota Neptuna Grotto di Nettuno. Do jaskini prowadzi słynne 656 stopni. Co ciekawe, zostały wyryte wyjątkowo niedawno, bo w roku 1954. Nazywane są również Escala del Cabirol albo kozimi schodami. Każdego roku odbywają się wycieczki przez grotę, aby podziwiać imponujące stalaktyty i stalagmity. Każda wycieczka trwa około czterdziestu minut.

Na północ od Capo Caccia można znaleźć małe jezioro Baratz, gdzie wiele ptaków podróżujących do ciepłych krajów robi sobie przerwę. Na południowy zachód od jeziora można ujrzeć wybrzeże Porto Ferro, bardzo popularne wśród windsurferów.

Na południe od Alghero można znaleźć nadmorski kurort Bosa. Można się do niego dostać, podróżując drogą SP292 albo SP49. Pierwsza prowadzi przez góry z pięknym widokiem na Alghero i jej otoczenie. Druga ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Wzdłuż drogi ujrzysz piękne piaszczyste plaże w La Speranzal. Niedaleko Bosa można znaleźć plaże w małych wąwozach. Pomimo wielu pięknych plaż w okolicy, miło również przejść się przez przytulne miasta razem z ich historycznymi eksponatami oraz piękną rzeką Temo. Wysoko ponad miastem leży zamek Castello Malaspina z XII wieku. Niedaleko Bosa można również znaleźć, jak produkowane jest wino Malvasia di Bosa. Trunek smakiem i wyglądem przypomina sherry.

Pięćdziesiąt kilometrów na północ od Alghero na północnym krańcu Sardynii znajduje się kolejny kurort z szeroką plażą Stintino. Miasto nie posiada centralnego placu. Większość barów oraz restauracji są dostępne w portach Porto Nuovo, oraz Porto Vecchio. Można w nich skosztować wykwintnych dań rybnych i owoców morza. Plaże na północ od Stintino mogą być latem zatłoczone. Dlatego dla tych, którzy szukają czegoś spokojniejszego, proponujemy plażę Le Saline, na południe od miasta. Można tam również znaleźć kolonie flamingów. Stintino organizuje również rejsy na niewielkie wyspy Piana oraz większa Asinara. Niestety druga wyspa jest rezerwatem przyrody i dostęp na nią jest ograniczony.

Niedaleko Alghero można znaleźć pozostałości czasów prehistorycznych. Na północ miasta leżą pozostałości nuragijskiej wioski Nuraghe di Palmavera z wielką wieżą obronną. Wzdłuż drogi do Sassari odkryto cmentarz, który był funkcjonował około 3000 lat przed naszą erą. Można tam znaleźć ponad trzydzieści grobów.

Parkowanie

Centrum Alghero zajmują głównie piesi. Dlatego najlepiej zaparkować na obrzeżach miasta, a następnie przemierzać miasto pieszo. Można również zostawić samochód w hotelu, ponieważ Alghero do dużych nie należy i można spokojnie zwiedzić miasto bez pomocy samochodu. Niedaleko zabytków można znaleźć parkingi (niektóre z nich są płatne). Jeśli takich nie znajdziesz, zawsze możesz parkować wzdłuż drogi.

Lotnisko w Alghero

Port lotniczy w Alghero jest przeznaczony głównie dla budżetowych linii lotniczych. Lotnisko położone jest dwanaście kilometrów na północ od Alghero i bardzo łatwo się do niego dostać. Port lotniczy Alghero położony jest na prawo od drogi SP44.