Wynajem samochodów Miami

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Miami

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Miami

Wynajęcie samochodu w m. Miami za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Miami po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Miami

Wypożyczalnia samochodów Miami
Wypożyczalnia samochodów Miami

Miami położone jest w Ameryce Północnej w stanie Floryda. Nie jest to jednak typowe amerykańskie miasto. Z powodu wielu imigrantów z Karaibów (głównie z Kuby) miasto utonęło w egzotycznym sosie. Jednak to właśnie czyni to miejsce takim wyjątkowymi. Jeśli dodamy jeszcze piękne plaże, wiecznie piękną pogodę (no może poza huraganami), architekturę w stylu art deco, nieskończone możliwości do zakupów i rozrywki, Miami są naprawdę gorące.

Głównym atutem miasta jest Miami Beach, położone na przybrzeżnej wyspie. Tę wyspę pokrywa ponad milowa piaszczysta plaża z olbrzymią ilością luksusowych hoteli. Ocean Drive na South Beach jest prawdziwym "miejscem, gdzie pragniesz być". Można tutaj znaleźć pełno luksusowych hoteli w stylu art deco z lat trzydziestych. Jednak styl art deco w Miami różni się nieco od tego w Europie. Konstrukcje są utrzymane w tropikalnym stylu z terakotowymi dachówkami, okrągłymi łukami oraz pastelowymi kolorami. Hotele są również udekorowane geometrycznymi ozdobami lokalnej flory i fauny. Styl ten dostał nazwę: tropical deco i można się o nim więcej dowiedzieć w Centrum Powitalnym.

Na plaży Haulover Beach jest za to dużo spokojniej. Nie ma gwiazd ani ludzi z wyższych sfer. Są tylko zwykli ludzie cieszący się słońcem, morzem i piaskiem. Północna część plaży zarezerwowana jest dla miłośników nudyzmu.

Kiedy słońce zachodzi, wszyscy idą coś przekąsić w jednej z regionalnych restauracji, oczywiście przed rozpoczęciem nocnego życia. Restauracji jest pod dostatkiem. Można wybrać od ekskluzywnych i drogich lokali na South Beach do tanich kubańskich jadłodajni. Prawdziwe nocne życie nie rozpoczyna się do bardzo późna. Jeśli dobrze się ubierzesz, nie będziesz miał problemu z wejściem do baru. Inną kwestią są kluby nocne, do których nie wejdziesz bez markowych albo wyróżniających się ubrań. Nie musisz się ubierać przesadnie ekstrawagancko, ale przynajmniej wyróżniająco.

Możesz robić zakupy do upadłego w Miami Beach. Na South Beach możesz znaleźć najlepszych projektantów na Collins Avenue oraz Washington Avenue, włączając w to Lincoln Mall. Boczne ulice oferują dzieła początkujących projektantów. Dla osobników ze skromniejszym budżetem też coś się znajdzie. Od wielkich magazynów (głównie sieci jak Macy, Sears albo Sacks) po mniejsze sklepy i butiki z modą alternatywną. Hiszpański duch, zwany również jako Española Way jest znany w niedziele, kiedy ulice zmieniają się w wielkie, wiejskie rynki.

Jeśli uważasz, że Miami nie jest siedzibą kultury, za chwilę zmienisz swoje zdanie. Jeśli odwiedzisz centrum sztuki Miami-Dade Cultural, które mieści dwa zupełnie inne muzea. Historię kultury Indian oraz hiszpańskich kolonizatorów przedstawia Muzeum Historyczne Florydy Południowej. Museum Dzieł Sztuki Miami posiada wiele wystaw ze sztuki współczesnej. Luksusowa willa Vizcaya została wybudowana na początku dwudziestego wieku przez miliardera i miłośnika europejskiej sztuki. Jego dom wiejski i otaczający go ogród tworzy teraz Vizcaya Museum.

Centrum i Okolice Miami

Coral Gables jest piękną dzielnicą na południowy zachód od centrum Miami. Jest to piękny przykład ruchu "City Beautiful", który zaczął się w dwudziestym wieku. Dzielnica ma szerokie aleje z olbrzymimi budynkami i bujnymi fontannami. Venetian Pool jest również tutaj położony. To piękny publiczny basen, który został wykuty w skałach. Ponieważ woda pochodzi z naturalnych źródeł, może być odrobinę zimna.

Virginia Key to wyspa na południe od Miami Beach. Największą atrakcją jest Seaquarium, wielkie akwarium z setką morskich zwierząt jak: rekiny, żółwie, delfiny oraz orki. Ponadto przewidywane są pokazy wymienionych dwóch ostatnich zwierząt.

Główną atrakcją południowej Florydy jest Everglades, wielki obszar bagienny, przez który można przepłynąć na poduszkowcu. W czasie podróży można podziwiać krokodyle, węże, rzadkie ptaki oraz lasy tropikalne.

Choć wędrówka pieszo może być dość wyczerpująca (335 kilometrów na północ), to nie powinno zniechęcić miłośników kosmosu przed odwiedzeniem Kennedy Space Center. W centrum dla gości możesz ujrzeć wystawy z historii podboju kosmosu. Dla miłośników mocnych wrażeń proponujemy symulator startowania statku.

W Miami Beach jest wiele hoteli. Niestety wszystkie są drogie. Ponadto, starsze hotele mają znacznie mniejsze pokoje. Tańsze hotele można znaleźć na stałym lądzie. Najgorętszy sezon trwa od listopada do kwietnia. Jeśli chcesz odwiedzić Miami w tych miesiącach, lepiej zarezerwuj pokój z wyprzedzeniem.

Parkowanie

W Miami najlepiej parkować w garażach. Samochód jest w nich bezpieczny, a ceny nie są wygórowane. Można również parkować na ulicach, ale do tego potrzeba specjalnego pozwolenia. Ponadto punkty parkingowe nie są dobrze oznakowane. Część hoteli posiada udogodnienia parkingowe. Jednak lepiej upewnić się, czy cena jest włączona w rachunek pokoju albo trzeba dopłacić.

Lotnisko

Główne lotnisko Miami jest położone 14 kilometrów na północy zachód od centrum miasta. Port lotniczy Miami jest nazwą lotniska. Łatwo się do niego dostać wynajętym samochodem. Od centrum miasta podążaj drogą I-95 na północ oraz zjeźdź na aleję NW 42 (LeJeune Road). Wjazd na lotnisko jest dobrze oznakowany.

Port Lotniczy Fort Lauderdale-Hollywood służy również jako lotnisko dla Miami. Lotnisko jest położone 35 kilometrów na północ miasta.