Wynajem samochodów Porto

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Porto

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Porto

Wynajęcie samochodu w m. Porto za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Porto po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Porto

Wypożyczalnia samochodów Porto
Wypożyczalnia samochodów Porto

Gdy słyszymy nazwę Porto pierwsza rzecz, jaka na myśl nam przychodzi to nazwa wina. Jednak to północne portugalskie miasto nie słynie tylko z tytułowego wina. Porto jest odwiedzana dużo rzadziej w porównaniu do Lizbony, co jest absolutnie nie do przyjęcia. Ponieważ jest to piękne i gościnne miasto położone na Rzece Douro, z nieziemską wręcz kuchnią, zabytkami, fauną i florą.

Zabytkowa dzielnica miasta zwana Ribeira znajduje się na liście światowego dziedzictwa Unesco. Ribeira składa się z wąskich i krętych ulic. Warto się na chwilę zatrzymać, aby pozwiedzać i pokręcić się po ulicach. Znajdziemy tam nie tylko restauracje i sklepy, ale również przepiękne tarasy, bardzo często w najmniej spodziewanych miejscach. Tutejsza kuchnia specjalizuje się w owocach morza. Na szczególną uwagę zasługują restauracje wzdłuż Rzeki Douro. Łatwo ją dojrzeć, gdyż wszystkie domy wzdłuż rzeki zostały pomalowane pięknymi pastelowymi kolorami.

Po drugiej stronie Duro znajdują się dzielnice Ribeira de Gaia oraz Vila Nova de Gaia. Są centrami handlu dla dzielnicy portowej. Można w nich znaleźć wiele piwnic i punktów do degustacji wina. Jest to dobra okazja, aby na własne oczy ujrzeć jak słodkie, portowe wino jest przetaczane w olbrzymich drewnianych beczkach. Po zakończeniu gustowania wszyscy na pewno skuszą się na zakup butelki albo dwóch. Jedną z największych atrakcji Ribeiri jest winnica należąca do marki Taylor. Znajduje się w Vila Nova de Gaia. Rozkoszując się kieliszkiem Porto, warto ujrzeć piękny widok z tarasów miasta. Jak sama nazwa wskazuje, Porto było przez długi czas własnością Wielkiej Brytanii. Historyczna fabryka znajdująca się w śródmieściu jest kolejną z pozostałości kontroli brytyjskiej.

Oba brzegi Rzeki Duro łączy olbrzymi metalowy most Dom Luis I. Konstrukcja przypomina nieco wieżę Eiffla. Jest to spowodowane tym, że została zaprojektowana przez jednego z pracowników Gustava Eiffla, Belga o imieniu Teófilo Seyrig. Jednak most nie jest jedyną drogą do przeprawienia rzeki. U brzegu rzeki można wynająć rabelo, niewielkie tradycyjne promy morskie.

W trzynastym wieku rozpoczęła się konstrukcja katedry (Igreja da Sé). Przez stulecia wiele części non stop wznawiano, ale również burzono i przekształcano. Z tego powodu niewiele zostało z początkowych schematów. Największa część katedry datowana jest na XVIII i XIX wiek. Igreja de São Fransisci została wybudowana podczas XIV i XV wieku, jednak ten kościół również był zmieniony przez stulecia. Nie można zwiedzić Porto bez podziwiania cudownych złotych blatów i rzeźb katedry.

Centrum i okolice Porto

Pragniesz odrobinę zrelaksować się na plaży? Wynajmij samochód, aby dotrzeć do Matosinhos, Miramar, Aguda albo Granja gdzie można znaleźć piękne i szerokie plaże.

Dolina rzeki Douro jest pełna drzew winogronowych. Większość, z których wykorzystywana jest do produkcji wina z Porto. Aby zwiedzić winnice, należy podążać wzdłuż drogi na północnym brzegu Douro. Trzeba tylko pamiętać, że droga nie jest tuż przy rzece wypływającej z Porto. Tylko przy Villa Real droga zaczyna skręcać i prowadzić prosto do Douro.

Porto posiada również wiele parków narodowych. Na północ od miasta rozpościera się park narodowy Montezinho. Park jest siedzibą wielu egzotycznych ptaków i wilka iberyjskiego. Dalej na północ ujrzysz, rozległy region Parque da Penede Gerês. Teren pokrywa wiele gorących źródeł. Górzysty Parque Natural do Alvâo jest istnym rajem dla wielu egzotycznych ptaków z nieziemskimi wręcz wodospadami i formacjami skalnymi.

W Porto można również znaleźć pozostałości Imperium Rzymskiego. Historyczne miasto rekreacyjne Chaves posiada imponujący rzymski most nad rzeką Rio Tâmega. Na wschód od Chaves są pozostałości rzymskich posiadłości. W Ponte Lima ujrzysz stary most składający się z trzydziestu jeden olbrzymich łuków. Most został wzniesiony w XIV wieku. Postawiono go na fundamentach jeszcze z czasów rzymskich.

Parkowanie

W Porto jest wiele parkingów i garaży (włączając podziemne). Niestety większość jest dość drogich i z powodu dużej ilości turystów zajętych. Polecamy parkować samochód na dużym parkingu koło Stadionu FC Porto i kontynuować podróż za pomocą transportu publicznego. Większość hoteli ma prywatne miejsca parkingowe.

Lotnisko w Porto

Port lotniczy Porto jest oficjalnie nazywany również Lotniskiem Francisco Sá i jest położony 11 kilometrów na północny zachód od miasta. Do lotniska można łatwo dotrzeć używając autostrady IC-1 między Lizboną, a Vigo w Hiszpanii.