Wynajem samochodów Auckland

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Auckland

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Auckland

Wynajęcie samochodu w m. Auckland za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Auckland po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Auckland

Wypożyczalnia samochodów Auckland
Wypożyczalnia samochodów Auckland

Auckland jest stolicą Nowej Zelandii położoną na północnej stronie wyspy. Miasto nazywane jest również "Miastem Żagli". Jest to prawdziwa stolica jachtów. Ponadto jest również jednym z najbardziej wielokulturowych stolic świata. Poza potomkami zachodnich imigrantów, którzy przejęli wyspę, można również znaleźć rdzennych mieszkańców Nowej Zelandii. Mieszkają tutaj również nacje azjatyckie oraz Polinezyjczycy. Dzięki czemu w kraju nie brakuje od zabaw i festynów. Większość z nich ma miejsce na placu Aotea Square oraz w centrum miasta, niedaleko Queen Street, głównej ulicy Aucklandu.

Auckland Domain jest olbrzymim parkiem na szczycie wygasłego wulkanu (tak naprawdę, to całe miasto jest postawione na wygasłych wulkanach). Park jest również siedzibą muzeum War Memorial Museum. Chociaż w tytule mamy słowo wojna, nie znajdziemy w nim żadnej broni. Zamiast tego mamy olbrzymią kolekcję eksponatów z Maori oraz Polinezji. Dla osób, które są zainteresowane kolekcją sztuki narodowej i międzynarodowej, proponujemy galerię Auckland Art Gallery.

Oczywiście nie może zabraknąć najwyższego budynku na południowej półkuli, 328-metrowa wieży Sky Tower. Oczywiście, na szczycie ujrzymy nieziemski widok na miasto i całą wyspę. Sky Tower jest również jednym z ulubionych punktów dla miłośników skoków na bungee. Śmiałków przybywa wielu, ale żadnemu nie pozwolono skakać z wysokości 328 metrów. Ze względów bezpieczeństwa skakać można tylko na wysokości 192 metrów.

Auckland jest naprawdę olbrzymimi miastem. Poza samym centrum większość dzielnic nie jest szczególnie interesujących. Wyjątkiem jest przytulne Tamaki Drive. Dzielnica jest siedzibą olbrzymiego akwarium Antarctic Encounter and Underwater World. Jak sama nazwa wskazuje, centrum przeznaczone jest do podziwiania zwierząt morskich w okolicach Antarktydy. Największą atrakcją jest podwodny tunel, który pozwala na własne oczy ujrzeć przepływające tuż obok ciebie wieloryby i rekiny.

W soboty nie przegap pchlego targu na ulicy handlowej Otara. Na dzielnicy pracują sprzedawcy pochodzący z Polinezji i Maori. Doskonała okazja, aby zapoznać się z kulturą tych krajów. Jest to również doskonała uczta dla zmysłów, ponieważ znajdziemy na niej wiele orientalnych przysmaków i produktów spożywczych.

Centrum i okolice Auckland

Wulkaniczne tereny wyspy można ujrzeć na każdym kącie miasta. Jednym z przykładów jest malutka wulkaniczna wyspa Rangitoto w zatoce Hauraki, która powstała w eksplozji wulkanu około 600 lat temu. Jest teraz pokryty największym lasem drzew phutukawa (metrosideros wyniosły). Główną cechą charakterystyczną drzewa jest olbrzymi czerwony pęt kwiatów.

Auckland jest prawdziwą stolicą wina na Nowej Zelandii. Kraj produkuje naprawdę wykwintne wino i nie możesz odwiedzić kraju bez skosztowania. Jedne z najlepszych win można znaleźć na wyspie Waiheke Island, na którą można się dostać promem samochodowym. Chociaż winnice nie są szczególnie duże, to wina jakie produkują, są najwyższej jakości. Jest tu również wiele szlaków do wycieczek. Na wyspie również rosną oliwki. Nie możesz odejść bez skosztowania regionalnego wykwintnego oleju o nieziemskim zapachu. Jednako to nie wszystko, co Waiheke Island ma do zaoferowania. Wzdłuż północnego wybrzeża można znaleźć wiele pięknych plaż. Idealne miejsce do spacerów, pływania w morzu, spływu kajakowego albo nurkowania.

Nieco dalej znajdziemy równie interesującą wyspę Greater Barrier. Również i na niej znajdziemy piękne plaże, bujną przyrodę oraz orzeźwiające gorące źródła. Najlepszy sposobem na dotarcie do wyspy jest prom samochodowy. Wyspa jest również siedzibą ptasiego ogrodu Glenfern Sanctuary. Doskonała okazja, aby ujrzeć rzadkie gatunki ptaków. Można tutaj również ujrzeć piękny most położony nad rzeką i lasem. Idealne miejsce do podziwiania przyrody wyspy.

Pasjonaci pomników przyrody znajdą coś na każdym rogu Auckland. Spacer przez surowe wybrzeże na półwyspie Awhitu będzie nieziemskim doświadczeniem. Kolejną atrakcją jest nurkowanie na terenie rezerwatu przyrody Goat Island. Polecamy również podziwianie zatoki Bay of Islands. Miłośnicy jaskiń mogą odkryć cuda jaskiń Waitomo. Wielbiciele windsurfingu nie mogą przegapić miasta Raglan.

Plaże na terenie miasta posiadają jedne z najlepszych warunków do uprawiania sportu.

Na terenie Auckland można znaleźć wiele punktów zakwaterowania. Lubisz podróżować z plecakiem, wynajmij pokój w jednym z pokoi hotelowych lub pensjonatów. Jeśli poszukujesz czegoś bardziej eksluzywnego, nie musisz się martwić, na wyspie jest pełno pięciogwiazdkowych hoteli i kurortów.

Najwięcej turystów odwiedza Nową Zelandię w okresie od Listopada do Marca. Właśnie wtedy na drugiej półkuli panuje lato.

Znalezienie się na ulicach Auckland nie powinno stanowić żadnego problemu. Jednak znalezienie wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta może być kłopotliwe. Na szczęście parkowanie na ulicy jest darmowe. UWAGA! W niektórych miejscach nie wolno parkować w trakcie godzin szczytu. Dlatego zwracaj uwagę na uliczne znaki.

Parkowanie na ulicy jest tańsze niż w garażu. Jednak w centrum miasta można parkować maksymalnie na godzinę. Na szczęście miejsc parkingowych i garaży jest bardzo dużo w tym rejonie.

Lotnisko

Port lotniczy w Auckland znajduje się 20 kilometrów na zachód od centrum miasta. Wynajętym samochodem łatwo na nie trafić. Od centrum miasta należy kierować się aleją Gilles w stronę "Południowej Autostrady". Wjazd na lotnisko jest dobrze oznakowany.