Wynajem samochodów Monachium

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Monachium

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Monachium

Wynajęcie samochodu w m. Monachium za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Monachium po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Monachium

Wypożyczalnia samochodów Monachium
Wypożyczalnia samochodów Monachium

Czy Niemcy znają tajną recepturę na to, jak połączyć stare z nowym? Czasem można poznać, że rzeczywiście znają. Przynajmniej, miastom jak Berlin, Hamburg, Düsseldorf oraz Monachium się to wspaniale udało. Nie odnosimy się tylko do mieszanki historycznej oraz innowacyjnej architektury, ale również tradycyjnych festynów obok ultranowoczesnych dyskotek, kończąc na tradycyjnych kostiumach niedaleko mody awangardowej. Co powiecie jeszcze na temat mieszanki Bratwurst oraz światowej sławy egzotycznych restauracji w Monachium?

Monachium jest często nazywane Światową stolicą piwa. Jednym z symboli miasta są tak zwane biergarteny. To parkowe place połączone z piwiarnią. Złoty trunek jest w nich podawany w wielkich metalowych kuflach, ale można również poprosić o schnitt (250 mililitrowy kufel). Wiedziałeś, że można przynieść własne jedzenie do biergartena? Dlatego zakup lokalny chleb, ser, kiełbaski, sałatkę oraz ogórki kiszone na rynku. Następnie wypij kufel porządnego piwa w biergarten i będziesz miał prawdziwy i tani Brotzeit jak powiedziałby "Müncher".

Jak można przypuszczać, Monachium zostało założone przez mnichów. Herbem miasta jest również mnich. Symbol można znaleźć na szczycie wieży na Marienplatz. Plac to prawdziwe bijące serce miasta. Dawniej stał tutaj miejski rynek. Na Fischbrunnen handlarze ryb utrzymywali swój towar świeży dzięki niedalekiej fontannie. Dzisiaj rynek został przeniesiony do dużo większego placu Viktualienmarkt. Można tam znaleźć świeże towary jak warzywa, owoce, dziczyznę, drób, ryby, miód, zioła, przyprawy, kiełbaski, ser oraz kwiaty, które są dostarczane dziennie.

Podczas corocznego Oktoberfest, Monachium odwiedzają miliony turystów. Nazwa może być trochę myląca, ponieważ nie zaczyna się w październiku, ale w trzecią sobotę września i trwa 16 dni. Piwo i jedzenie są jedną z głównych atrakcji festiwalu. Zgodnie z tradycją Oktoberfest zawsze odbywa się na stacji Theresienwiese. Niestety w trakcie zabawy piwo można dostać tylko w sześciu bawarskich browarach.

Aby poczuć prawdziwe Monachium, musisz odwiedzić jedną z dzielnic na obrzeżach miasta. Na południe od centrum miasta leży olbrzymi i piękny plac Gärtnerplatzviertel. Znajdziemy na nim wiele małych sklepów odzieżowych. Plac jest również pełen barów oraz restauracji. Na prawym brzegu rzeki Isar leży Haidhausem dzielnica, która przypomina nieco starą wioskę. Nowocześniejszą znajdziemy w Pariser Platz. Westend, na zachód od Theresienwiese jest dobrze zapowiadającą się dzielnicą. To wielokulturowe centrum Monachium oraz dzielnica studencka pełna kawiarni i restauracji. Można tam również znaleźć galerie i sklepy specjalistyczne.

Miasto również mieści wiele interesujących muzeum. Trzy z nich znajdują się blisko siebie: Alte Pinakothek (malowidła ze średniowiecza), Neue Pinakothek (sztuka z dziewiętnastego i dwudziestego wieku) oraz Pinakothek der Moderne (jak sama nazwa wskazuje, sztuka współczesna i praktyczna).

Centrum i okolice Monachium

Englischer Garten jest dużym parkiem, który rozciąga się od centrum po północne przedmieścia. To prawdziwe zielone płuca miasta oraz teren rekreacyjny, dokładnie jak Central Park w Nowym Jorku tylko, że większy. Południowa część parku ma zajęcia dla miłośników nudyzmu. Oczywiście można tu również znaleźć biergarteny. W parku znajdziemy cztery: Chinesischer Tum, Seehaus, Hirschau oraz Aumeister.

Jedną z największych atrakcji Monachium jest samo położenie miasta. Stolica Bawarii leży w dorzeczu rzeki Isar. Drugą atrakcją są Alpy, które przykrywają miasto. Chociaż szczyty gór nie są tak wysokie, jak w Szwajcarii albo Austrii, to nadal są piękne.

Miasto Erding jest położone na północny wschód od Monachium. Na prawo od lotniska. Znany jest głównie z olbrzymiego termu Erding. Jest to duży kompleks budynków, który został postawiony w okolicy gorących źródeł. W piątku w Erding odbywa się olbrzymi farmerski rynek.

Najbardziej znany zamek w Bawarii Neuschwanstein położony jest na południowy zachód od Monachium. Jest to bez wątpienia baśniowy zamek. Podobno zainspirowała Walta Disneya, kiedy tworzył zamek ze Śpiącej Królewny.

Parkowanie

Podobnie jak wszystkie niemieckie centra polityki, ekonomii i kultury Monachium jest również tętniącym życiem miastem. Właśnie dlatego, znalezienie miejsca parkingowego może być trudne. Duże garaże parkingowe można znaleźć niedaleko Hauptbahnhof i na południe od centrum handlu w Kauflingerstrasse. W okolicach centrum miasta oraz przedmieścia można znaleźć wiele punktów P+R, gdzie za drobną opłatą można zaparkować samochód na dzień i kontynuować podróż transportem publicznym. Niestety nie wolno tam parkować na dłużej niż dzień. Na domiar złego, w centrum miasta można znaleźć tzw. "Umweltzone", gdzie można prowadzić tylko ze specjalną naklejką.

Lotnisko w Monachium

Port lotniczy Monachium jest położony trzydzieści kilometrów na północny wschód od centrum miasta. Do portu lotniczego Franz Josef Strauss można łatwo dostać się za pomocą wynajętego samochodu. Lotnisko położone jest wzdłuż autostrady A92, która łączy się z obwodnicą A99. Badaj też czas, aby uniknąć godzin szczytu. Na początku i końcu lata drogi w okolicach Monachium są zawsze pełne samochodów. Podobna sytuacja zdarza się podczas ferii zimowych i różnych świąt.