Wynajem samochodów Berlin

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Berlin

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Berlin

Wynajęcie samochodu w m. Berlin za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Berlin po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Berlin

Wypożyczalnia samochodów Berlin
Wypożyczalnia samochodów Berlin

Przez czterdzieści lat, Berlin był głównym symbolem zimnej wojny, kiedy miasto zostało przecięte ohydnym i olbrzymim murem. Na zachód od muru, miasto stworzyło symbol kapitalistycznego zachodu. Na wschód od muru istniał szary komunistyczny świat. Pomiędzy mieściły się opustoszałe ulice, gdzie nie można było wchodzić. Po zburzeniu muru wszystko się zmieniło. Berlin ponownie stał się stolicą Niemiec i ciężko pracował, aby wszystko odbudować. Miastu się udało i jest to teraz tętniące życiem centrum, przyciągającym tysiące ludzi z całego świata. Na ulicach Berlina znajdziemy: zabytkowe budynki, światowej sławy muzea, tysiące sklepów, wykwintne restauracje, przyjemne bary oraz modne kluby nocne. Berlin jest idealnym miejscem, aby pójść na miasto.

Prawdziwe centrum nowego miasta tworzy plac Potsdammer Platz. Plac jest tętniącym życiem skrzyżowaniem. Niedaleko placu pojawiła się nowa dzielnica pełna teatrów, restauracji, barów, kasyn oraz kin. Architektom dano całkowicie wolną rękę w projektowaniu nowego centrum. Jednym z najbardziej przyciągających wzrok budynków jest Sony Center. Mieści się w nim muzeum filmu Berlińskie Muzeum Filmu. Jednym z najlepszych eksponatów jest prywatna kolekcja Marlene Dietrich. Z platformy obserwacyjnej Kohllhoff Tower rozpościera się piękny widok na centrum miasta. Jest to również dobra okazja do poznania, jak zaprojektowane jest centrum.

Piękny widok oferuje również szklista kopuła na budynku Reichstag. Budynek jest wielką atrakcją miasta, dlatego należy spodziewać się długich kolejek, zwłaszcza latem. Najwyższy punkt widokowy w Berlinie mieści się na wschód od miasta. Jest nim wysoka na 389 metrów wieża Fernsehturm. Położona jest niedaleko placu Alexanderplatz. Platforma widokowa jest położona na wysokości 200 metrów.

Pomimo ciężkiej historii, Berlin nie zapomniał podziału miasta. Nadal można znaleźć linie klinkieru cementowego, która pozostała w miejscu gdzie przechodził Mur Berliński. W Mühlenstrasse możemy znaleźć część muru, ale nie jest to już stara betonowa ściana. Artyści z całego świata pokryli mur malowidłami, dlatego dziś jest to otwarta galeria sztuki o nazwie East Side Gallery. Kolejną część muru znajdziemy na Bernauer Strasse. Jest tam również sekcja, której pilnowało kiedyś wojsko, aby nie zapomnieć, jak to wyglądało. W centrum informacji miasta Dokumentations Zentrum możemy poznać historię muru przez setki zdjęć, dokumentów oraz filmów. Museum Haus am Checkpoint Charlie skupia się głównie na ucieczkach dokonywanych przez mieszkańców Berlina Wschodniego.

Berlin nie zapomniał o tragedii z czasów drugiej wojny światowej. Pomnik Pomordowanych Żydów Europy powstał aby upamiętnić śmierć wymordowanych Żydów. Kontrowersyjny monument o dość nietypowym kształcie. Cała konstrukcja składa się z ponad 2700 betonowych bloków. Każdy jest innej wielkości. Pomiędzy blokami rozpościerają się wąskie ścieżki. Monument symbolizuje uczucie dezorientacji i izolacji. Uczucie, które towarzyszyło Żydom w trakcie wojny. Pod monumentem znajduje się centrum dokumentacji.

Museuminsel jest prawdziwą wyspą w centrum Berlina. Mieszczą się tutaj również główne muzea miasta. Jednym z nich jest Muzeum Egipskie z wielką kolekcją sztuki egipskiej. Museum Pergamońskie zawiera olbrzymią kolekcję eksponatów z antycznej Grecji oraz czasów islamskich. Stara Galeria Narodowa w Berlinie zawiera kolekcję dziewiętnastowiecznych obrazów i rzeźb.

Centrum i okolice Berlina

Chociaż niewiele średniowiecznych budynków zachowało się do dzisiaj, część nadal można znaleźć w mieście Bernau, dwadzieścia kilometrów na północny wschód od Berlina. Miasto mieści przepiękne starożytne mury obronne oraz imponujący gotycki kościół. Niedaleko głównej bramy miasta można znaleźć muzeum historii narodowej.

Niedaleko Berlina znajdziemy również były obóz koncentracyjny Sachsenhausen. Obóz jest dobrze zachowany i oddaje horror tamtych czasów. Budynek mieści również muzeum prezentujące tortury jakie naziści stosowali. Jeśli potrzebujesz pozbierać myśli po tym potwornym muzeum, powinieneś odwiedzić zamek Oranienburg. Piękny barokowy zamek otoczony wielkim ogrodem. Mieści się w nim również ogród botaniczny.

W Poczdam 26 kilometrów na południowy zachód od Berlina znajdziemy pałac Sanssouci. Wewnątrz pałacu ujrzymy przepiękne i entuzjastyczne wnętrze w stylu Rococo. Malowniczy ogród pokrywa wiele fontann oraz marmurowych rzeźb. W osiemnastym wieku Poczdam było również siedzibą wielu holenderskich rzemieślników. Mieszkali w swoich własnych dzielnicach, zamieszkując typowe holenderskie domy.

Z Berlina, możesz łatwo użyć wynajętego samochodu, aby dostać się na wybrzeże Bałtyku. Na miejscu w Uznam, znajdziemy piękne piaszczyste plaże. Wiele plaż na wybrzeżu Bałtyku posiada tereny zarezerwowane dla miłośników nudyzmu.

Berlin oferuje sporą ilość hoteli we wszystkich kategoriach cenowych. Nie musisz się też przejmować transportem. Środki komunikacji na terenie Berlina są doskonałe. Dlatego nie ma znaczenie, w której dzielnicy zarezerwowałeś pokój hotelowy. Jeśli wolisz zostać bliżej głównych atrakcji, polecamy zarezerwować pokój w hotelu "Mitte">

Parkowanie

W przeciwieństwie do większości europejskich miast, w Berlinie nie brakuje miejsc parkingowych. To samo się tyczy znalezienia wolnego miejsca. Samochód można spokojnie parkować na ulicy. Ponadto w mieście znajdziemy setki krytych garaży. Na obrzeżach miasta znajdziemy nawet ulice, gdzie możemy parkować za darmo. Wszystko dzięki doskonałemu transportowi publicznemu. Miejsca parkingowe możemy znaleźć niedaleko stacji U oraz S-bahn na przedmieściach. Można tam zostawić samochód za darmo albo za bardzo niską opłatą.

UWAGA! Centrum miasta stanowi tak zwane "Umweltzone". Można tam prowadzić tylko z specjalną naklejką na przedniej szybie.

Lotnisko

Port Lotniczy Berlin-Brandenburg (poprzednio: Schönefeld) położony jest szesnaście kilometrów na południowy zachód od miasta. Do lotniska łatwo się dostać wynajętym samochodem. Autostrada A113 (Autobahn) przebiega pod lotniskiem i łączy się z obwodnicą berlińską A100 niedaleko Neukölln.