Wynajem samochodów Toronto

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Toronto

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Toronto

Wynajęcie samochodu w m. Toronto za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Toronto po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Toronto

Wypożyczalnia samochodów Toronto
Wypożyczalnia samochodów Toronto

Toronto jest miastem imigrantów. Do II wojny światowej, mieszkali tam głównie Brytyjczycy, Irlandczycy, Niemcy oraz Włosi pełni nadziei na możliwość budowania przyszłości w nowym kraju. Po wojnie metropolia przyjęła nową falę imigracji, głównie z Chin, Indii, Rosji oraz Polski. W okresie 20 lat (między 1951 a 1971) liczba ludności wzrosła z 1 do 2 milionów! Ta multikulturowa tożsamość czyni z Toronto kolorowe, pełne życia miasto. Co więcej, razem z Vancouver z kanadyjskiego zachodniego wybrzeża, często nazywane jest jednym z najlepszych miast do życia na świecie.

Wspomniany wielokulturowy charakter jest odzwierciedloy między innymi w Królewskim Muzeum Ontario, największym muzeum Kanady. Poza obszerną kolekcją naukową, w obiekcie można podziwiać stałe i czasowe ekspozycje odnoszące się do kultur świata. Wiele wystaw jest interaktywnych, dzięki czemu dzieci mogą również zapoznać się z historią cywilizacji i kultur w przyjazny i ciekawy sposób.

Centrum Naukowe Ontario to również ekscytująca opcja dla najmłodszych. W obiekcie odtworzono tropikalny las deszczowy, symulację tornado oraz dźwiękoszczelny tunel. To tylko niektóre atrakcje czekające na odwiedzających. Ponadto, znajduje się tam kino Omnimax (z ekranem rozciągającym się wokół widza).

Miłośnicy sztuki nie mogą pominąć Galerii Sztuki Ontario. Można podziwiać w niej piękną kolekcję malarstwa kanadyjskiego i międzynarodowego, w tym niektóre z najdroższych dzieł na świecie, takich jak Masakra Niewinnych Rubensa. Muzeum szczyci się także największym zbiorem rzeźb Henry'ego Moor'a.

533-metrowa CN Tower to symbol miasta. Wybierzcie się na jej punkt widokowy, aby podziwiać piękną panoramę miasta oraz Jezioro Ontario. Część platformy posiada szklaną podłogę; nic dla ludzi z lękiem wysokości!

Casa Loma to dziwny budynek. Swoim wyglądem przypomina starodawny zamek rodem z bajki, ale w istocie jego budowa została zlecona w 1911 przez ekscentrycznego bogacza Henry'ego Pallet'a. Ten "zamek" znajduje się w ogromnym ogrodzie francuskim.

Największe centrum handlowe w mieście to Easton Center; które, tak jak w Montrealu; połączone jest z innymi sklepami podziemnym przejściem. Fajnie również wybrać się na Rynek św. Wawrzyńca, olbrzymi targ na którym sprzedaje się tylko świeże produkty: oczywiście warzywa, owoce, mięso i ryby, ale również miód, ser, herbatę, kawę, kwiaty oraz rośliny, pamiątki, a także oryginalne ubrania. W soboty działa również Rynek Rolników, a w niedzielę - targ antyków.

Przez wiele lat, Toronto uchodziło za nudne miasto biznesowe, gdzie nocą właściwie nic się nie dzieje. Aktualnie sytuacja wygląda radykalnie inaczej. Dzięki multikulturowej ludności miasta można skosztować potraw z całego świata. Większość barów, kafejek, klubów komediowych, dyskotek oraz klubów nocnych znajduje się między CN Tower a Queen Street.

Toronto i okolice

Na północy Toronto, zrekonstruowano XIX wieczną kanadyjską wioskę. Na Wioskę Pionierów Black Creek składa się 40 domów oraz innych budynków, a także przedstawienia grup inscenizacyjnych. Realistyczności dodają również znajdujące się tam zwierzęta: konie, owce, kozy oraz kaczki. To muzeum na wolnym powietrzu ma przepiękne usytuowanie nad jeziorem Black Creek, które łączy się z Rzeką Humber.

Toronto otoczone jest plażami Jeziora Ontario. Najpopularniejsze znajdują się w samym mieście w dzielnicy stosowanie nazywanej Plaże. Na zachód od miasta leży plaża Parkdale, która w przeszłości była dość uczęszczanym miejscem, ale po budowie autostrady w pobliżu niemal opustoszała. Z pewnością nie można pominąć wycieczki to Wysp Toronto. Jest to osiemnaście wysp znajdujących się w zatoce miasta, a każda z nich charakteryzuje się specyficzną atmosferą. Najpopularniejsza z nich, Wyspa Centralna posiada miesjca piknikowe, a także pięknie urządzone parki. Na tym obszarze znajdziemy też farmę dla dzieci. Na południu wyspy odwiedzający korzystają z urokliwych plaż.

Miasto znajduje się nad brzegiem jednego z Wielkich Jezior na granicy między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi.Wodospady Niagara to jedna z największych atrakcji okolicy, do której można dotrzeć wypożyczonym samochodem - zajmuje to nie wiecej niż jedną godzinę z centrum metropolii. Te kaskady wody trzeba zobaczyć! Przy okazji warto wybrać się również na spacer wśród formacji skalnych Kuesta Niagary, na zachód od wodospadów.

Na północ od miasta znajdują się setki mniejszych jezior i rzek tworzących niesamowity krajobraz. Wokół Muskoka (dwie godziny jazdy na północ) i The Kawarthas(półtorej godziny na północy-wschód) znajdziesz przytulne domy gościnne, obiekty spa oraz pola campingowe. Na jeziorach możesz spróbować spływu kanoe lub łowić ryby, a potem wybrać się na dłuższą wędrówkę skalistymi wzgórzami.

Czy dzieci zmęczyły się trochę nadmiarem pięknej przyrody? Zabierz je do Kanadyjskiego Parku Cudów na cały dzień! Mowa o parku tematycznym znajdującym się 30 km na północ od Toronto. Obiekt jest podzielony na 8 części o odmiennym charakterze. Znajdziesz tam wielki obszar "wodny" ze spektakularnymi ślizgawkami oraz pokaźny odkryty basen ze sztucznymi falami. W Teatrze Kingswood regularnie odbywają się duże przedstawienia muzyczne, a w części parku Nickelodeon można spotkać postaci z kreskówek.

Toronto może pochwalić się różnorodnością noclegów we wszystkich kategoriach cenowych. Znajdziecie tam hotele luksusowe, noclegi ze średniej półki, domy gościnne oraz hostele. Większość hoteli znajduje się w sąsiedztwie biznesowego centrum miasta. Jeżeli chcesz odwiedzić Toronto latem, zalecamy dokonanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Lotnisko Toronto

Lotnisko znajduje się 27 kilometrów na północny-zachód od Toronto, około 45 minut jazdy z centrum miasta. Możesz dostać się do Międzynarodowego Lotniska Pearson w Toronto korzystając z wypożyczonego samochodu. Jadąc z centrum powinieneś skorzystać z Autostrady 401 i skręcić w Autostradę 409 tuż przed lotniskiem. Ta droga jest bardzo wyraźnie oznaczona.

Lotnisko Island Toronto znajduje się w sercu miasta, przy zatoce. Korzystają z niego głównie osoby podróżujące służbowo. Port oferuje bezpośrednie loty między Montrealem a Nowym Jorkiem

.