Wynajem samochodów Dublin

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Dublin

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Dublin

Wynajęcie samochodu w m. Dublin za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Dublin po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Dublin

Wypożyczalnia samochodów Dublin
Wypożyczalnia samochodów Dublin

Miasto tysiąca pubów, miasto bujnej kultury, miasto pisarzy, miasto zielone. Te i wiele, innych nazw można nadać Dublinowi, jednak najlepsze jest to, że żadne z nich zostają na długo. No może z wyjątkiem pubów. Jednak bądźmy szczerzy, co może być przyjemniejszego po spacerowaniu przez miasto, muzea, parki, czy sklepy niż dobry trunek w oazie gdzie piwo Guinness płynie strumieniami?

Rzeka Liffey jest prawdziwą krwią przepływającą przez serce, jakim jest Dublin. Miasto leży w południowym dorzeczu rzeki. Właśnie tutaj leży Zamek Dubliński. W miejscu, gdzie wszyscy Normanowie budowali swoje fortece. Niestety ze średniowiecznej fortecy pozostała tylko wieża Record Tower. Chociaż nadal można ujrzeć pozostałości normandzkiego zamku i wikińskich murów. Pozostała część zamku została dobudowana w osiemnastym i dziewiętnastym wieku. Czyli wtedy kiedy Brytyjczycy rządzili Irlandią. Dlatego przez długi czas był to bardzo znienawidzony budynek w całej Irlandii. Prawdziwy symbol opresji.

Dalej na wschód znajdziesz najpiękniejsze place miasta, olbrzymi plac Merrion Square oraz mniejszy Fitzwilliam Square, z pięknymi georgiańskimi domami. Ciekawym eksponatem jest dom pod numerem 29 na Merrion square. Należał kiedyś do zamożnego sprzedawcy. Dom został odrestaurowany co do najmniejszego szczegółu. Dzięki temu wiemy, jak wyglądał typowy osiemnastowieczny dom. Latem na placu odbywają się koncerty.

Nie trzeba chyba wyjaśniać, że w mieście znajduje się katedra dedykowana świętemu patronowi Irlandii. Katedra Świętego Patryka. Kościół stoi w miejscu, gdzie święty dokonał chrztu Irlandii. Po zachodniej stronie katedry można znaleźć kamień z wyrytym celtyckim krzyżem. Kamień został użyty, by zakryć stare źródło. Co ciekawe, nie jest to najstarszy kościół w mieście. Katedra Kościoła Chrystusowego jest dużo starsza, ale niektóre części zostały dobudowane w dwunastym i trzynastym wieku. Wiele zmian w katedrze pojawiło się niedawno. Jedną z nich jest most, który łączy katedrę z kościołem Synod Hall. Można tam również zobaczyć wystawę multimedialną o historii Dublina.

Temple Bar jest dzielnicą w centrum starego miasta na południowym dorzeczu Liffey. Dzielnica jest pełna pubów (z wyjątkowo żywą muzyką), klubów kabaretowych, restauracji i galerii sztuki. Można w niej również znaleźć wielu artystów ulicznych. To tętniąca życiem dzielnica gdzie wąskie uliczki są wybrukowane. Kolejnym eksponatem miasta jest most Ha'Penny Bridge. Nazwa mostu (half penny, czyli pół pensa) odnosi się do faktu, że tyle dawniej wymagała opłata za przejście. Wieczorem most jest pięknie oświetlony.

Na północnym brzegu rzeki, gdzie leży splot ulic O'Connel Street oraz Henry Street, ujrzysz olbrzymią stalową nitkę. To prawdziwe, dzieło sztuki postawiono w roku 2003 i nadano mu nazwę the Monument of Light, czyli monument światła. Nie nazywa się tak bez powodu, ponieważ sam czubek świeci jasnym blaskiem. Mieszkańcy Dublina nazywają go również the Spire czyli iglicą. Niektórzy używają też mniej wyrafinowanej nazwy jak the Stiletto of the Ghetto co oznacza obcas z getta.

Phoenix Park służył kiedyś jako tereny łowne dla rodziny królewskiej. Dzisiaj jest to jeden z największych parków w Europie. Najwięcej osób odwiedza go w weekendy. Wiele osób gra w cricketa, piłkę nożną, polo albo cieszy się piknikiem wśród biegnących wolno jeleni. W parku można również znaleźć siedemnastowieczny zamek Ashtown Castle. Co ciekawe to właśnie w nim znajduje się centrum informacji. Możesz się dowiedzieć, kiedy i gdzie odbywają się koncerty w parku. Wschodnia część Phoenix Park jest siedzibą Dublińskiego Zoo. Po dokładnym remoncie zoo jest znów otwarte. Idealny punkt dla osób, które przyjechały z dziećmi.

Centrum i okolice Dublina

Dublin jest zielonym miastem pełnym parków i ogrodów. Jeden z najpiękniejszych ogrodów to St. Stephen's Green. Ogród jest prezentem, jaki dała miastu rodzina Guinness. Poza pięknymi drzewami, krzewami i polami pełnych kwiatów w parku można znaleźć pomniki James'a Joyce'a oraz Henry'ego Moore'a. Prawdziwą "zieleń" Irlandii można również ujrzeć w jej otoczeniach. Jednym z przykładów są góry Wicklow na południe od Dublina. Jedna z najbardziej scenicznych dróg, przez którą można przejechać wynajętym samochodem to "Military Road", czyli droga wojskowa. Wąskie i kręte drogi prowadzą nas przez przepiękny krajobraz.

Na południowy zachód od Dublina rozpościera się wiele kurortów. Gdy do nich zawitasz, poczujesz się, jakbyś nie był już w Irlandii, ale na plaży na Morzu Śródziemnym. Wszystkie plaże zaczynają się w dzielnicy Killiney, około dwadzieścia minut jazdy od Dublina. Następnie należy kontynuować jazdę do nadmorskiego miasta Bray. Oba punkty łączy nadmorska droga Vico Road. W Bray znajdziesz Narodowe Centrum Życia Morskiego. Główną tematyką wystaw są zwierzęta morskie żyjące w Morzu Irlandzkim.

Jeśli będziesz podążał drogą M9 od Dublina na południowy zachód ujrzyż Kilkenny. Miasto, które było stolicą Irlandii w czasach średniowiecza. To piękne stare miasto pełne zabytków jak normański zamek oraz katedra St Canice's Cathedral z ósmego wieku naszej ery.

Na północ od Dublina też można również coś zobaczyć, zwłaszcza jeśli jesteś miłośnikiem przyrody i architektury antycznej. Warto przejść się po klifach półwyspu Howth oraz ujrzeć antyczny grobowceBruna Boinne oraz Knowth. Oba mają ponad sześć tysięcy lat.

Parkowanie

W centrum miasta panuje wyjątkowy silny ruch uliczny. Ponadto wiele ulic posiada jednokierunkowy system ruchu. Znalezienie drogi może być bardzo trudne. W okolicach centrum można parkować na ulicach, po zakupieniu biletu z automatu. Jeśli przekroczysz limit czasu, ryzykujesz zacisku na koła oraz dużego mandatu. Dlatego lepiej parkować w jednym z garaży.

Lotnisko

Port Lotniczy w Dublin położony jest dziesięć kilometrów na północ od stolicy. Na Lotnisko Dublin , najlepiej się dostać wynajętym samochodem. Lotnisko położone jest tuż na prawo od autostrady M1, która łączy się z obwodnicą M50