Wynajem samochodów Palma de Mallorca

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Palma de Mallorca

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca

Wynajęcie samochodu w m. Palma de Mallorca za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Palma de Mallorca po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Palma de Mallorca

Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca
Wypożyczalnia samochodów Palma de Mallorca

Hiszpańska wyspa Majorka, choć znana jest głównie jako przystanek do letnich wakacji na plaży, ma znacznie do zaoferowania znacznie więcej. Palma de Mallorca może i nie jest dużym miastem, ale ma wiele wspaniałych atrakcji. Dlatego warto na chwilę przerwać wypoczynek na plaży i zanurzyć się nieco w historii i kulturze tej wyspy!

Głównym punktem miasta jest katedra. Imponujące gotyckie wierze La Seu widać już z oddali. Jak w przypadku wielu hiszpańskich miast, również i ta została zbudowana na miejscu, gdzie stał kiedyś arabski meczet. W roku 1299 późniejszy zdobywca Majorki Jaime I, wpadł w olbrzymi sztorm. Poprzysiągł sobie, że jeśli przetrwa, wybuduje kaplicę dla Matki Boskiej. Dotrzymał obietnicy. Chociaż sam nie ujrzał budowli, rozpoczął fundamenty konstrukcji, której budowa trwała prawie czterysta lat. W połowie dwudziestego wieku, podczas prac remontowych, Gaudí zmienił wnętrze. Dodał żyrandole z kutego żelaza. W katedrze jest przepiękna rozeta, która składa się z 1236 kawałków szkła.

Arabskie łaźnie albo Banys Àrabs, położone tuż za katedrą, są kolejną z atrakcji Palma. Jest to jedna z pozostałości ponad trzy wiecznej dominacji Mauretańczyków. Arabskie łaźnie zostały zbudowane w jedenastym wieku. Basen na gorącą wodę otoczony jest dwunastoma filarami, które utrzymują świetlik.

Teraz przejdziemy do najstarszej części miasta. Fascynujący labirynt alejek, które mają w sobie ślady i pozostałości arabskiej przeszłości. Wyjątek stanowią szersze ulice (gdzie można znaleźć sklepy z pamiątkami), w wąskich uliczkach rzadko natrafić na turystów. Ponadto z powodu cienia jest w nich znacznie chłodniej! Na pewno otworzą ci drzwi, aby móc obejrzeć dziedziniec. Jeden z domów, Can Marquès jest otwarty publicznie. Dom został zbudowany w czternastym wieku; jego wnętrze datowane jest na rok 1900.

Następca Jaime'a I, - Jaime II - zlecił budowę fortecy na południowy zachód od Palma. To typowa budowla na ten region, okrągły zamek z czterema wieżami. Stamtąd rozpościera się piękny widok na zatokę Palmy co tłumaczy nazwę Bellver ("piękny widok" w Katalonii). Zamek ponad mieści muzeum archeologiczne.

Na początku Palacio de la Almudaina był pałacem mauretańskim, ale Jaime II zmienił to w rezydencję letnią i dodał cztery nowe wieże i królewską kaplicę. Pałac jest pełen dzieł sztuki jak malowidła i gobeliny. Piękny ogród wokół zamku jest również warty uwagi.

Pueblo Español<.em> jest unikatowym muzeum architektury. Zawiera ponad sto modeli budynków z całej Hiszpanii. To całkiem duży budynek i część niego służy jako sala konferencyjna. Niektóre budynki mieszczą również restauracje.

Perły są jednym z głównych towarów na Majorce. Na każdej ulicy można kupić biżuterie i ozdoby z pereł jak na przykład główna ulica handlowa na Palma, Avinguda Jaume III. Możesz też odwiedzić fabrykę pereł, aby poznać jak klejnot morski zostaje przemieniony w prawdziwą biżuterię.

Na Palma aż roi się od dyskotek. Młodzi ludzie mogą szaleć i tańczyć do białego rana w klubach jakMade in Brasil, BCM oraz Tito. Większość klubów i dyskotek można znaleźć w okolicach portu. Jeśli szukasz cichszych kawiarni oraz barów, musisz kierować się w stronę starego centrum miasta.

Centrum i okolice Palma de Mallorca

Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest pociąg kursujący z Plaza d'Espanya do Sóller. Podróż wiedzie przez cytrusowe plantacje z pięknym widokiem gór po zachodniej części Majorki. Chociaż Sóller jest piękną wyspą, jednak zbyt wielu na niej turystów. Możesz kontynuować, podróżując tramwajem do Port de Sóller, gdzie można znaleźć małe muzeum oceaniczne.

Na północ wyspy leży Pollença, gdzie żył i pracował prawdziwy artysta przemysłu tekstylnego Artí Vicenç. Po jego śmierci w 1995 roku dom i warsztat przemieniono na muzeum. Można tutaj znaleźć wiele przykładów tak zwanego llengües w wielu cudownych wzorach i barwach. Poza tkaninami, Vicenç pracował również jako malarz i rzeźbiarz. Wiele z jego obrazów można zobaczyć na wystawach muzeum.

Park narodowy S'Albufera jest położony na północ od Majorki. Posiada on główny teren bagienny Balearów z dużą ilością egzotycznych roślin i ptaków. Doskonały punkt, jeśli szukasz miejsca położonego jak najdalej od zapełnionych turystami plaż. Ścieżki do wędrówek i jazdy rowerowej są dobrze oznakowane. Do niektórych terenów można dostać się tylko za pomocą łódki.

Palma de Mallorca oferuje wiele punktów zakwaterowania. Na pozostałych częściach Majorki nie brakuje też, hoteli oraz kurortów. Zalecamy jednak zarezerwowanie pokoju z wyprzedzeniem. W okresie letnim przyjeżdża wiele gości, a w okresie zimowych trudno dokonać rezerwacji, bo wiele hoteli jest zamkniętych.

Parkowanie

Chociaż jest wiele garaży i parkingów w Palma de Mallorca, znalezienie wolnych miejsc może być trudne. Najlepszym sposobem jest parkowanie koło Parc de la Mar niedaleko katedry. Oferują nawet darmowy rower na czas parkowania. Jest to idealny sposób na zwiedzenie Palma!

Port lotniczy Palma de Mallorca położony jest osiem kilometrów na wschód od miasta. Do lotniska łatwo dojechać za pomocą wynajętego samochodu. Tutaj noszą nazwę Son Sant Joan. Należy jechać drogą do Santanyí. Wjazd do lotniska jest dobrze oznakowany.