Wynajem samochodów Malaga

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Malaga

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Malaga

Wynajęcie samochodu w m. Malaga za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Malaga po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Malaga

Wypożyczalnia samochodów Malaga
Wypożyczalnia samochodów Malaga

Málaga w południowej Hiszpanii jest prawdziwą bramą do malowniczego Andalusia. Miejsce narodzin Pablo Picasso. Málaga w przeciwieństwie do Madrytu, czy Barcelony jest dużo spokojniejszym miastem. Idealne miejsce dla tych, którzy uważają pozostałe dwa miasta za zbyt głośne i chaotyczne. Jednym z tych cichych punktów miasta jest park niedaleko portu. Główną zaletą parku jest piękny widok na statki przypływające i odpływające z miasta.

Nad miastem wznosi się wzgórze Mount Gibralfaro na szczycie, którego znajduje się starożytna, mauretańska forteca (Alcazaba) oraz zamek (Castillo de Gibralfaro). Poza tym, że obie konstrukcję są warte zwiedzenia, widok ze szczytu na miasto oraz Morze Śródziemne jest wręcz nieziemski.

Dom narodzin XX wiecznego malarza Pablo Picasso jest położony na Plaza de la Merced. Poza samym domem można w nim również zobaczyć wiele dzieł Picassa. Jednak większość obrazów przechowywanych jest w muzeum Picassa, w Palacio de Buenavista. Kolekcje pozostałych malarzy sztuki współczesnej należy szukać już w Centro de Arte Contemporáneo de Málaga.

Jak w przypadku większości hiszpańskich miast, katedra zbudowano w miejscu, gdzie rządzili Mauretańczycy. Na terenie kościoła był kiedyś meczet. Konstrukcja kościoła była wiele razy przerywana. Ostatecznie prace przerwano w roku 1783 z powodu braku funduszy. Południowa wieża katedry nigdy nie została ukończona. W Hiszpanii nazywana jest la manquita, co oznacza "brakująca".

Na zachód od katedry leży najstarsza część miasta. Dotarcie do rynku przez labirynt wąskich i krętych uliczek może być trudne. Okryty dachem rynek ze swoim imponującym, marmurowym wejściem posiada najświeższe regionalne produkty. Można na nim znaleźć handlarzy ryb, owoców morza, warzyw i owoców. Jest to również prawdopodobnie największy rynek kwiatów w Hiszpanii. Ponadto wzdłuż placówki można również znaleźć wiele barów i restauracji.

Centrum i okolice Málaga

Najbliższa plaża w mieście to La Malagueta, która niestety bywa bardzo zatłoczona. Dużo spokojniejsze i piękniejsze plaże można znaleźć na wschód od Málaga. Popularne wśród turystów kurorty jak: Torremolinos, Guengirola, Marbella oraz Estepona są zlokalizowane na zachód miasta. Marbella - sześćdziesiąt kilometrów na zachód od Málaga - nie funkcjonuje tylko jako nadbrzeżnym miastem. W centrum miasta można znaleźć pozostałości rzymskich łaźni (Las Bóvedas) oraz arabską fortecę z XX wieku (Murallas del Castillo). Fuengirola ma również pięknie odnowioną arabską fortecę.

Mauretańskie wpływy można również znaleźć w południowej części Hiszpanii. Najlepsze egzemplarze można znaleźć w Granada - ponad 130 kilometrów od Málaga - z imponującym pałacem Alhambra oraz sąsiadującą dzielnicą arabską Albaicín. W Seville można znaleźć wieże Giralda Tower, ale również atrakcyjną dzielnicę żydowską Barrio de Santa Cruz.

Hiszpania nauczyła się, że najlepszą grupę turystyczną stanowią golfiści. Pola do gry w golfa można znaleźć po całym kraju. Wokół Málaga jest wiele punktów dla miłośników sportu w niemalże nieziemskim otoczeniu. Niedaleko miasta można wybrać dwa główne pola golfowe: Guadalhorce Golf Club oraz Parador Malaga de Golf. Cudowne Mijas Pueblo ma również dwa kluby golfowe: Miraflores oraz La Cala.

Podczas drogi od Málaga do Córdoba leży park narodowy Paque Natural de los Montes de Málaga. Na terenie lasu żyje unikatowa koza Capra Malagueña. Ponadto można tutaj wpaść na orły, jastrzębie oraz myszołowy.

Malownicze miasto Ronda położone jest około stu kilometrów od Málaga. Miasta położone jest na dwóch stronach głębokiego jaru, który powstał w wyniku erozji rzeki River. Przez jar przechodzą trzy historyczne mosty: Puente Romano (Most Rzymski), Puente Viejo (Stary Most, albo Most Arabski) oraz Puente Nuevo (Nowy Most). Ostatni jest najwyższy: 120 metrów nad jarem!

W Málaga jest wiele hoteli i pensjonatów. Większość hoteli można znaleźć wzdłuż plaży oraz w okolicy dzielnic dla pieszych w centrum miasta.

Parkowanie

Uwaga! W Málága jest wielu oszustów udających parkingowych. Z powodu specyficznej czapki do baseballa mieszkańcy miasta nadali im specjalne przezwisko goryle. Oficjalni parkingowi pracują dla specjalnej firmy i można ich rozpoznać po odznace z napisem ANIC. Niestety to nie jedyny problem. Znalezienie miejsca do parkowania na ulicy może być trudne, zwłaszcza latem. Najlepszym rozwiązaniem jest parkowanie samochodu w podziemnych garażach, które znajdują się w centrum miasta.

Lotnisko w Málaga

Port Lotniczy Málagapołożony jest osiem kilometrów na południowy zachód od miasta. Do Málaga oraz pozostałych miast wzdłuż wybrzeża łatwo się dostać wypożyczonym samochodem. Lotnisko położone jest na prawo od autostrady E-15, która podąża wzdłuż wybrzeża. Lotnisko Málaga jest jasno oznaczone.