Wynajem samochodów Arrecife

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Arrecife

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Arrecife

Wynajęcie samochodu w m. Arrecife za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Arrecife po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Arrecife

Wypożyczalnia samochodów Arrecife
Wypożyczalnia samochodów Arrecife

Arrecife jest stolicą Lanzarote, najbardziej na wschód wysuniętej wyspy z Wysp Kanaryjskich. Jest wyjątkowo mała (50 000 mieszkańców), ale co ciekawe składa się z wyjątkowo nowoczesnych miast. Arrecife samo w sobie nie ma dużo do zaoferowania, ale sama wyspa już znacznie więcej.

W mieście znajduje się zamek Castillo San Gabriel, który powstał w XVI wieku. Były fort jest teraz siedzibą muzeum etnografii, gdzie można ujrzeć rdzenną kulturę wyspy (gaunche).

W porcie znajduje się zamek Castillo de San Jose. Został wzniesiony w 1776 roku, głównie po to, aby zapewnić mieszkańcom Lanzarote pracę i dochód. Kiedyś jednak był znany pod dużo smutniejszą nazwą jako "Fort Głodu". W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku budynek został odrestaurowany przez najznakomitszego artystę z Lanzarote Cesar'a Manrique, który również zbudował Muzeum Sztuki Współczesnej. Kolekcja muzeum jest imponująca. Zawiera dzieła Picassa, Miro i Riviera. Pewnie się zastanawiacie, jak Manrique zdobył te wszystkie dzieła? Wymieniając jeden z własnych obrazów!

Plaża w mieście zwana jest Playa Reducto, jednak dużo ładniejsze można znaleźć na wchód i zachód miasta.

Centrum i okolice Arrecife

Arrecife nie zawsze było stolicą Lanzarote; do roku 1852 siedzibą było Teguise albo jak miejscowi ją nazywają La Villa. Jako najstarszy ośrodek, który Hiszpanie zbudowali na Wyspach Kanaryjskich (zbudowany w 1402), Teguise jest pięknym, historycznym miastem. Jednak nawet ono miało swoje trudności. Na początku siedemnastego wieku zostało splądrowane przez mauretańskich piratów. Na niewielkiej ulicy niedaleko kościoła - Nuestra Señora de Guadelupe znajduje się memoriał ku czci poległych zwany La Sangre, co oznacza "krew". Teguise nie posiada zbyt wielu hoteli i turyści rzadko je odwiedzają. To bardzo ciche, wręcz nudne miasto. Mimo wszystko jest idealne dla ludzi, którzy lubią w spokoju spacerować przez żwirowe uliczki. Jednak w niedziele ulicę mogą być nieco bardziej ruchliwe, gdyż właśnie wtedy odbywa się wielki jarmark w Lanzarote. Jest to największy jarmark w Teguise.

Na obrzeżach Teguise stoi wyżej wymieniona posiadłość Cezara Manrique. Jest to wyjątkowy dom! Został zbudowany ze skały wulkanicznej. Często nazywany jest mieszanką surrealizmu Picassa i prostoty Flinston'ów. Oczywiście można w nim znaleźć dzieła Manrique, ale znajdą się też dzieła Picassa oraz Miro. W posiadłości znajduje się również obracająca się galeria artystów lokalnych.

Największą atrakcją Lanzarote, poza plażami oczywiście, jest bez wątpienia Parque Nacional de Timanfaya. Park jest położony na zachód wyspy i na północ od Yaiza. Niestety można się tam tylko dostać z zorganizowaną wycieczką albo przez wynajęcie samochodu. Park znajduje się wysoko nad poziomem morza i pokryty jest wieloma kraterami wulkanicznymi (Montañas del Fuego albo "góry ognia") gdzie gleba wulkaniczna przybiera barwę od ciemno czarnej do ostro pomarańczowej. Na tej wysokości pogada, potrafi być bardzo zmienna, dlatego lepiej zachować ostrożność.

Na północ od Lanzarote można odwiedzić Cuevas de los Vedes (czyli "zielone jaskinie"). Jaskini utworzyły się przez podziemne erupcje lawy, które pozostawiły po sobie fascynujące okazy stopionych skał i mineralnych formacji skalnych.

Jeśli przyjechałeś z dziećmi, nie przegap Museo de Catacoes de Canarias w Puerto Calero. Muzeum morskie w ciekawy i interakcyjny sposób przedstawia życie delfinów i wielorybów. Już przed wejściem można ujrzeć gigantyczne szkielety wielorybów, które stanowią wspaniałą zapowiedź tego, co można się spodziewać wewnątrz.

Plaże na wschód i zachód od Arrecife są pełne hoteli i kurortów. Tam jest najłatwiej znaleźć zakwaterowanie. Rezerwacje na okres letni zdecydowanie lepiej jest robić z wyprzedzeniem.

Parkowanie

W miesiącach letnich, znalezienie miejsca parkingowego w centrum Arrecife może być trudne. Jednak w samym mieście jest już dużo łatwiej. Jeśli nie powiedzie się na ulicy, zawsze można skorzystać z parkingów i garaży.

Lotnisko

Lotnisko Arrecife, a dokładniej Lotnisko Lanzarote, leży pięć kilometrów na południowy zachód od stolicy. Pełna nazwa lotniska to Aeropuerto de Lanzarote. Port lotniczy jest łatwo dostępny przez wypożyczenie samochodu i podróż drogą LZ-2 (droga od Arrecife do Yaiza).