Wynajem samochodów Chania

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Chania

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Chania

Wynajęcie samochodu w m. Chania za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Chania po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Chania

Wypożyczalnia samochodów Chania
Wypożyczalnia samochodów Chania

Chania jest drugim co do wielkości największym miastem na Krecie. Miasto położona jest między dwoma półwyspami Akrotiri na wschodzie oraz Spatha na zachodzie. Miasto było kiedyś stolicą wyspy, ale tytuł ten przekazano Heraklion w roku 1971. Chania składa się z dwóch części: starówka z wieloma pozostałościami z czasów weneckich oraz część nowoczesna, która mieści większe domy oraz zawiera wiele atrakcji.

Chania była kiedyś otoczona porządnymi murami, które zbudowali mieszkańcy Wenecji. Większość z nich została zburzonych, ale po zachodniej i wschodniej części miasta można znaleźć pozostałości murów. W porcie miasta można znaleźć latarnia Faros z piętnastego wieku oraz wenecką zbrojownię. Meczet, który również stoi w porcie zbudowano dużo później, w osiemnastym wieku. Właśnie wtedy Imperium Osmańskie rządziło Kretą.

Po zachodniej stronie miasta znajduje się stary kryty rynek. Chania Agora jak jest zwany, jest dużą atrakcją turystyczną, ponieważ jest to jeden z najstarszych krytych rynków w Europie. Ponadto jest pokryty pięknymi i żywymi kolorami.

W centrum starówki znajduje się plac Eleftherios Venizelos, nazwany po greckim mężu stanu, który urodził się na Krecie, kiedy była częścią Imperium Osmańskiego. Jego dom jest położony w części miasta nazywanej "nową" Chanią. Na zachód od placu (nazywanej również jako Syntrivani) znajduje się dzielnica Tompanas. Jest to najbardziej malownicza część miasta. Posiada piękne wąskie uliczki i zabytkowe domy. Wiele z nich zostało doskonale odrestaurowanych. Z powodu wielu barów, kawiarni oraz restauracji w mieście tętni nocne życie. Inną część nocnego życia można znaleźć we wschodniej części miasta. Sam teren należał niegdyś do Bedouin'ów z północnej Afryki. Najechali wyspę pod koniec dominacji turków. Teraz jest siedzibą kawiarni, barów. Większość z nich można po prawej stronie plaży.

Połączenie starego miasta z nowym, nazywane jako (Neo Hora) jest ulica Halidon. Musisz poczuć "nowe" z ziarnem soli, ponieważ najstarsza część "Nowego Miasta" datowana jest na początki osiemnastego wieku. Nowsze kościoły w mieście to Agia Magdalini oraz Evangelistria. Ponadto znajdziesz Pałac Księcia Jerzego, który rządził na wyspie, kiedy Osmanie się poddali i zezwoli na autonomie.

Centrum i okolice Chani

Kolejnym zabytkiem miasta jest stary wojskowy most, który przechodzi przez Aradena Gorge. Położony jest 65 kilometrów na południowy zachód od Chania. Niedaleko jest również małe miasteczko Sfakia. Latem w weekendy można wziąć udział w spływie. Sfakia jest niewielką wioską rybacką, która mimo wszystko jest warta uwagi. Dalej na wschód znajdziesz kolejną pozostałość mieszkańców Wenecji fort Frangokastello. Ta imponująca forteca powstała w czternastym wieku i otacza ją wiele tajemnic. Są doniesienie, że niedaleko fortu widziano duchy weneckich żołnierzy. Pojawiają się szczególnie często w Maju.....

Na południe od Chani znajduje się największa atrakcja Krety wąwóz Samaria Gorge. W tym długim na siedemnaście kilometrów wąwozie można znaleźć wyjątkową faunę i florę w tym. Dostępne są również wycieczki przez wąwóz.

Pod górę niedaleko plaży Elafonissie leży klasztor Chrisoskalitissa. Niedaleko zakonu znajduje się niewielkie muzeum ikon bizantyjskich. Znaleźć w nim można manuskrypty oraz przedmioty folklorowe.

Czterdzieści kilometrów na wschód od Chani znajduje się najczystsze jezioro na Krecie jezioro Kournas. Położone jest na malowniczym terenie, otoczone górami. Można wynająć rower wodny i odbyć nieziemską podróż po jeziorze.

Parkowanie

W okolicach starówki niedaleko starego rynku oraz niedaleko portu jest wiele miejsc parkingowych. Możesz na nich zostawić swój wynajęty samochód i zwiedzić centrum. W parku jest również wiele miejsc parkingowych i garaży. Jednak musisz się przygotować, że przy głównych drogach możesz wpaść na owce albo kozy. Ponadto drogi mogą być dziurawe, a w czasie deszczu drogi asfaltowe pokrywa błoto.

Lotnisko

Międzynarodowy port lotniczy Daskalogiannis jest położony na półwyspie na wschód od Chania. Z pomocą wynajętego samochodu możesz dostać się na port lotniczy używając drogi Chanion Aerodromiou, która wiedzie do lotniska w Chania. Droga jest dobrze oznakowana.