Wynajem samochodów Paryż

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Paryż

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Paryż

Wynajęcie samochodu w m. Paryż za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Paryż po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Paryż

Wypożyczalnia samochodów Paryż
Wypożyczalnia samochodów Paryż

Paryż to prawdziwy klejnot korony królewskiej o nazwie Francja. Dumna i majestatyczna stolica stała się inspiracją dla tysięcy wierszy i piosenek. Jednak żadna nawet w połowie nie oddała majestatu tego miejsca. Tak właściwie, jest to niemożliwe. Ponieważ nie istnieje tylko jeden Paryż. Każda dzielnica miasta ma swój specyficzny charakter. Pigalle nie przypomina Montmarte, a Quartier Latin nie jest St.-Germain-des-Prés. Obok średniowiecznego splendoru możemy ujrzeć ultranowoczesne budynki, ekskluzywne dzielnice mieszkalne, pracowite ulice klasy robotniczej, olbrzymie aleje, hałaśliwe jarmarki oraz ciche parki.

Jaka jest najpiękniejsza aleja Paryża? Większość osób pewnie powie, że Champs-Elysées. Zdecydowanie nie! Najpiękniejszą aleją jest Sekwana. Jest to prawdziwa krew Paryża. Przebiega przez całe miasto i pokrywa ją ponad trzydzieści cztery mosty. Czy to nie Napoleon nazwał rzekę "główną drogą między Paryżem, Rouen oraz Le Havre"? Rzeka przebiega przez dwie wyspy. Jedna z nich to - la Cité - gdzie Rzymianie zbudowali miasto Lutetia. Dzisiaj co prawda zakrywa ją olbrzymi cień Notre Dame. Druga wyspa St-Louis, przeznaczona jest tylko dla ruchu pieszych. Czyni ją to oazą spokoju w sercu Paryża. Mieszkania na wyspie są niestety bardzo drogie. Tylko najbogatsi mogą pozwolić sobie na nie pozwolić.

Sekwana tworzy jeszcze jeden symbol Paryża. Rzeka dzieli miasto na dwa obszary. Po lewej stronie rzeki znajdziemy dzielnice komercyjne. Zaś po drugiej stronie znajdziemy część intelektualną i artystyczną. Właśnie tutaj mieszczą się największe skarby miasta jak Luwr, Champs-Elysées razem z Łukiem Triumfalnym oraz Opéra. Znajdziemy tutaj również znany, choć nie zawsze lubiany zabytek sztuki współczesnej Centre Pompidou. Mieszkańcom Paryża nieszczególnie się podoba kolorowa konstrukcja. Uważają, że jest dziwaczna i brzydka. Chociaż są też tacy, którym się podoba. Niedaleko znajdziemy równie kontrowersyjne Forum des Halles z podziemnym centrum handlowym. No cóż, na początku mieszkańcom Paryża Wieża Eiffel też się nie podobała. Po lewej stronie rzeki znajdziemy przytulną Dzielnicę Łacińską - na której przebywają dziś głównie studenci - oraz bardzo popularną Jardin du Luxembourg.

Na wschód od Centre Pompidou znajdziemy dzielnicę Le Marais. W latach siedemdziesiątych dzielnica zaczęła podupadać. Jednak jak w przypadku większości dzielnic wielkich miast i Le Marais się poszczęściło. Przedsiębiorcy ujrzeli potencjał w dzielnicy. Dlatego stare domy odrestaurowano i dziś Le Marais jest jedną z najdroższych dzielnic Paryża. Znajdziemy w niej wiele modnych lokali i kawiarni. Jedyne co pozostało ze starej dzielnicy to żydowskie piekarnie.

Na północ od wewnętrznego miasta, pierwsze co rzuci nam się w oczy to białe Sacré-Coeur na szczycie dzielnicy Montmarte. U jej stóp ujrzymy pałac Place du Tertre. Piękny obszar ma niestety ciemniejszą stronę. Często stawiają tutaj swoje stragany miejscowi pseudoartyści, którzy chcą sprzedać swoje "dzieła sztuki" za spore sumy. Piękna brukowa ulica swój prawdziwy urok prezentuje zimą, kiedy "artyści" się chowają i nie ma zbyt wielu turystów....

Na wschód od Montmarte atmosfera znacznie się zmienia. Mieszka tu wielu imigrantów z Afryki. Chociaż te osiedla typu (banlieus) z imigrantami są podupadające i niebezpieczne, jego różnorodny klimat tworzony przez sklepy i restauracje potrafi zainteresować i przyciągnąć. Mieszkają tutaj mieszkańcy z byłych afrykańskich kolonii Francji jak: Algieria, Morocco, Senegalu i pozostałych.

Imigranci z pozostałych kolonii, zwłaszcza z Indii, przebywają na terenie Passage Brady pomiędzy Boulevard de Strasbourg oraz Rue du Faubourg St-Denis. Pewnie teraz myślisz, ale przecież Indie należały do Wielkiej Brytanii. Nie w całości. Na wschodnim wybrzeżu, częścią Indii władali Francuzi. Dla tych, którzy kochają indyjską kuchnię, Passage Brady jest idealne.

Place Pigalle jest jedną z dzielnic rozrywkowych Paryża. Dużą część dzielnicy stanowią kluby erotyczne, ale to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Dzielnica mieści również olbrzymie dyskoteki, w żadnym stopniu nie powiązane z przemysłem erotycznym. Jednak jeśli poszukujesz czegoś spokojniejszego proponujemy teren o nazwie Bastille. Nie znajdziemy tutaj olbrzymich dyskotek. Zamiast tego pełno tutaj przytulnych kawiarni oraz klubów nocnych zwłaszcza na terenie Rue de Lappe oraz Rue de la Roquette.

Centrum i okolice Paryża

Muzeum Cité des Sciences et de l'Industrie położone w Parc de la Villette jest bardzo znanym centrum naukowym. Jest również świetną zabawą dla dzieci, ponieważ prawie wszystko jest interaktywne. W muzeum znajduje się również specjalna sekcja, w której dzieci mogą przeprowadzać własne eksperymenty i ćwiczenia naukowe. Centrum jest polecane szczególne dla dzieci od dwóch do dwunastu lat.

Jeśli dzieciom nadal się nudzi, to na wschód od Paryża -niedaleko Marne la Vallée - możemy znaleźć Disneyland. Tak naprawdę, to są tam dwie atrakcje Disneyland Paris oraz Walt Disney Studios. Dzieci mogą nacieszyć się spacerem z Myszką Miki i Minnie. Starsi znajdą atrakcje, jak Kochanie zmniejszyłem dzieciaki oraz Big Thunder Mountain.

W odpowiedzi na popularność Disneya w Ameryce Francja zbudowała swój własny park rozrywki na podstawie znanego bohatera komiksów i filmów animowanych Asterixa. W miejscowości Plailly - na północ od Paryża - znajdziemy park rozrywki Parc Astérix. Wchodząc do parku poczujemy się jakbyśmy trafili do kolejnego filmu o Asterixie. Ujrzymy wioskę dzielnych Galów oraz rzymski obóz pełen niekompetentnych żołnierzy. Kolejną atrakcją są delfiny i lwy morskie.

Wioska Giverny leży osiemdziesiąt kilometrów od Paryża w prawym dorzeczu Sekwany. Jest tutaj wiele piękny terenów, które zainspirowały wielu znanych malarzy. Właśnie tutaj mieszkał Claude Monet. Jego dom oraz studio mieści teraz muzeum.

Parkowanie

Wynajęty samochód można parkować na ulicach, ale można płacić tylko kartą Paris Card. Jest to rodzaj karty chipowej. W centrum (od dzielnicy 1 po 7) opłaty są najwyższe. Paryż posiada również wiele podziemnych garaży. Niestety dość trudno je znaleźć. Zazwyczaj można je znaleźć na ulicach handlowych, w dzielnicach biznesowych oraz niedaleko atrakcji turystycznych.

Lotnisko

W Paryżu mieszczą się dwa lotniska. Pierwsze z nich to Port lotniczy Paryż-Roissy-Charles de Gaulle położone jest 23 kilometry na północny wschód od stolicy. Lotnisko leży wzdłuż autostrady A1. Do lotniska można dotrzeć podążając drogą A3 od Porte de Bagnolet.

Port lotniczy Paryż-Orly leży 14 kilometrów na południe od Paryża. Można znaleźć wiele dróg od lotniska do Paryża, wszystko zależy od celu. Do Porte d'Orléans należy się kierować autostradą A6a; do Porte de Gentilly: autostradę A6b; do Porte d'Italie: drogę narodową A7; do Porte de Bagnolet: autostrada A3.