Wynajem samochodów Nicea

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Nicea

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Nicea

Wynajęcie samochodu w m. Nicea za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Nicea po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Nicea

Wypożyczalnia samochodów Nicea
Wypożyczalnia samochodów Nicea

Nicea nadal emanuje włoskim usposobieniem. Wszystko dlatego, że jeszcze w roku 1860 należało do Włoch. Właśnie wtedy po plebiscycie, mieszkańcy postanowili dołączyć się do Francji. Nicea położona jest na pięknej, naturalnej zatoce z jedną z głównych atrakcji miasta Promenade des Anglais, rozciągającą się wzdłuż plaży. Jak sama nazwa wskazuje, promenadę zbudowała brytyjska elita. W osiemnastym wieku zauważyli jak piękny i atrakcyjny jest teren.

Nicea to nie tylko słońce, morze i plaża. Jest to również olbrzymia siedziba kultury pełna: antycznych zabytków, muzeum oraz pozostałości Imperium Rzymskiego. W całej Francji tylko Paryż może pochwalić się większą ilością atrakcji. Jeśli dodamy do tego tętniące nocne życie, to zrozumiesz, dlaczego tak wiele osób uważa, że wycieczka na parę dni to zdecydowanie za mało.

Place Masséna ze swoimi złotymi arkadami oraz typową włoską architekturą formują serce miasta. Stara dzielnica, która leży za placem - na dnie wzgórza, na którym postawiono zamek - jest prawdziwym labiryntem wąskich uliczek i alejek. Znajdziesz tutaj piękne sklepy, wykwintne restauracje oraz tętniące życiem kawiarnie. Na Cours Saleya znajdziemy targ ze świeżymi owocami morza. Głównym towarem na targu są kwiaty, ale można znaleźć również świeże: owoce, warzywa, zioła i przyprawy. Jest to prawdziwy spektakl, zapachów oraz kolorów. Polecamy przyjść jak najwcześniej jak to możliwe, ponieważ rynek zalewają prawdziwe hordy turystów. Latem odbywa się tutaj festiwal sztuki. W poniedziałki Cours Saleya zmienia się w pchli targ.

Restauracje oraz tarasy na Promenade des Anglais są drogie, ale prawdziwe wakacje w Nicei nie mogą się obyć bez leżaka na prywatnej plaży. Jest to przynajmniej dobra alternatywa dla twardych kamieni na publicznej plaży. Dlatego zrelaksuj się i naciesz się pięknym widokiem Baie des Anges, kiedy podają ci posiłek albo drinka. Grand Hotel Négresco jest przepięknym budynkiem w stylu Belle Époque.

Nicea jest stolicą dzieł dwóch wielkich malarzy Henri Matisse oraz Marca Chagall. Matisse podarował miastu osiem ze swoich dzieł sztuki, zanim odszedł. Przez lata kolekcja Musée Matisse znacznie się poszerzała. Podczas przechodzenia przez obrazy artysty, możemy dojrzeć, jak jego styl zmieniał się przez lata. Główną inspiracją Chagalla była Biblia. Galeria Musée du Message Biblique Marc Chagall posiada olbrzymią kolekcję dzieł artysty. Jednak obrazy to nie jedyne dzieła warte uwagi. Galeria posiada również imponujące witraże. Trzy z tych okien zostały zrobione przez Chagalla.

Dla miłośników sztuki współczesnej polecamy galerię Musée d'Art Moderne et d'Art Contemporain (MAMAC). Muzeum mieści wielką kolekcję sztuki z gatunku pop-art z lat sześćdziesiątych. Znajdą się również dzieła współczesnych artystów.

Centrum i okolice Nicei

Niestety kamienistą plażę w Nicei zalewają hordy turystów. Zwłaszcza w trakcie lata. Piaszczyste plaże można znaleźć w pobliżu miasta. Na przykład niedaleko Antibes (Plage du Ponteil, Plage de la Salis, Plage de la Garoupe), niedaleko Cap d'Ail oraz koło Juan les Pins. Wiele plaż jest dość ekskluzywnych, dlatego lepiej przygotuj spory portfel. Jednak dzięki temu może uda ci się wpaść na celebrytów!

Pomiędzy Nicea oraz Antibes leży wiele wiosek, w których pracuje wielu artystów. Najsławniejsza to Biot, gdzie można kupić dzbany i biżuterię. Wioski jak Vallauris, Mougins oraz Mouans-Sartoux również są warte odwiedzenia.

Chociaż i to miejsce jest zalewane przez setki turystów, to nie powinieneś zwiedzić Nicei bez ujrzenia Saint-Paul-de-Vence. Wynajęcie samochodu jest doskonałym środkiem transportu, aby ujrzeć tą starożytną fortecę. Jest to spowodowany tym, że nie prowadzą do niego żadne linie kolejowe miasta, a autobusy rzadko tam kursują. W tej średniowiecznej wiosce również mieszka wielu artystów.

Latem teren odwiedza również wielu turystów. Najlepszym sposobem, aby uciec przed hałasem jest zwiedzenie wnętrza. Przyroda na terenie Alpes-Maritimes jest nieziemska. Wzdłuż drogi ujrzysz wiele małych wiosek, które odwiedza niewielu turystów.

Na północ od Nicei możesz ujrzeć pozostałości rzymski łaźni i amfiteatrów. Muzeum archeologiczne przedstawia model miasta. Dzięki czemu poznasz, jak miasto wyglądało w czasach Imperium Rzymskiego. Mieści również wystawę przedmiotów, które znaleziono w trakcie wykopalisk.

Pozostałe atrakcje w okolicach Nicei:

  • Monako pełne pałaców, kasyn oraz galerii Musée Océanographique.
  • Dolina Vallée des Merveilles niedaleko Tredne. Znajdziemy tam strome klify pokryte starożytnymi malowidłami (najstarsze pochodzą z początków naszej ery).
  • Cudowne doliny w Parc National du Mecantour, niedaleko granicy z Włochami.
  • Miasto Grasse, stolica przemysłu perfumowego.

Parkowanie

W okresie lata na terenie Niecei znalezienie miejsc parkingowych może być bardzo trudne. W mieście można znaleźć kryte garaże, ale zazwyczaj są zajęte. Ponadto można w nich parkować na czas ograniczony. Miejsca parkingowe i kryte parkingi niedaleko hoteli są drogie.
Na obrzeżach miasta możesz parkować za darmo i kontynuować zwiedzanie korzystając z transportu publicznego. Jedyny problem, że zostawiasz samochód niestrzeżony.....

Lotnisko

Lotnisko położone jest siedem kilometrów na zachód od Nicei. Port lotniczy Aéroport Nice Côte d’Azur leży w wielkiej sieci dróg. Droga Narodowa 7 przechodzi tuż obok lotniska i łączy się z wieloma wioskami na wybrzeżu Morza Śródziemnego.