• Opnie klientów 10 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wynajem samochodów Praga

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wynajem samochodów Praga

Wynajęcie samochodu w m. Praga za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Praga po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Promocje na wynajem samochodów w Praga

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Praga.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
SUV

Wypożyczalnie samochodów w Praga

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Praga. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Enterprise

  8.5 (1948)
  Od zł 122 / dzień
 • Alamo

  8.5 (8717)
  Od zł 115 / dzień
 • Sixt

  8.1 (3372)
  Od zł 106 / dzień
 • Hertz

  8.1 (6938)
  Od zł 119 / dzień
 • Avis

  8 (6018)
  Od zł 122 / dzień
 • wheego

  7.9 (31)
  Od zł 75 / dzień
 • Thrifty

  7.9 (5528)
  Od zł 91 / dzień
 • Budget

  7.9 (9698)
  Od zł 73 / dzień
 • FireFly Car Rental

  7.7 (3847)
  Od zł 97 / dzień
 • NÜ Car Rentals

  7.5 (19)
  Brak dostępnych taryf
 • Carwiz rent a car

  7.4 (548)
  Od zł 60 / dzień
 • Green Motion

  7.3 (1912)
  Od zł 84 / dzień
 • National Car Rental

  8.1 (401)
  Brak dostępnych taryf
 • Global Rent a Car

  7.3 (140)
  Brak dostępnych taryf
 • Europcar

  8.1 (8198)
  Od zł 174 / dzień
 • Keddy By Europcar

  7.8 (3403)
  Brak dostępnych taryf
 • SurPrice car rentals

  6.7 (485)
  Brak dostępnych taryf
 • Your Rent

  7.7 (49)
  Brak dostępnych taryf
 • Flizzr

  6.9 (305)
  Brak dostępnych taryf
 • Elite (Luxury)

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • ACE Rent A Car

  6.2 (16)
  Brak dostępnych taryf

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Praga?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Praga

 

Wynajem samochodu w m. Praga

Wynajem-Samochodow.com Wynajem Samochodów Praga porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Informacje o Praga

Po upadku komunizmu czeska stolica stała się bardzo popularną destynacją. Jest ku temu wiele powodów, jako że Praga jest naprawdę piękna. Wygląda troszkę jak miasto z bajki. Jednak wielu turystów przybywa tu nie tylko ze względu na piękne budynki. Znajdziecie tu wiele muzeów, przytulnych kafejek, dobrych restauracji, nocne życie, ale też czeskie piwo obok którego, nie można przejść obojętnie!

Główną atrakcją miasta, dosłownie i przenośnie, jest Praski Zamek (Hradčany) stanowiący duży kompleks pałacowy i kościelny. Jego sylwetka jest zdominowana przez wieże Katedry św. Wita, której konstrukcja zajęła prawie 600 lat. Można się o tym z łatwością przekonać, jako że świątynia wykonana z wykorzystaniem kilku stylów: gotyckiego, barokowego oraz renesansowego. Kaplica Wenceslawa to miejsce, gdzie trzymane są klejnoty koronne, w tym korona króla Wenceslawa, który jest również tutaj pochowany. Bajkowy klimat Pragi jest dobrze uwidoczniony w tzw. Złotej Uliczce, gdzie dawniej zamieszkiwali złotnicy. Ich domy są niezwykle małe, na tyle, że współczesna osoba nie może w nich stanąć w pełni wyprostowana.

Rynek Starego Miasta jest otoczony pięknymi budynkami, na których parterze zwykle funkcjonują kawiarnie i tarasy. Na fasadzie Starego Ratusza zobaczycie słynny zegar astronomiczny. Pokazuje on nie tylko godziny, ale i dni, a także pozycję księżyca. O każdej równej godzinie, małe drzwiczki otwierają się, a następnie wyłania się postać Jezusa za którą kroczą apostołowie. Nie powiemy nic więcej; musicie na własne oczy zobaczyć ten spektakl. Jednak pamiętajcie o waszych rzeczach, jako że kieszonkowcy czyhają na moment nieuwagi turystów wpatrzonych w zegar!

Praska żydowska dzielnica rozpościera się na północ od Rynku. Nie myśl, że naziści wymyślili ściąganie Żydów do jednego konkretnego obszaru. W XIII wieku chrześcijańskie władze zmusiły Żydów do osiedlenia się w tej części miasta. Stara Synagoga oferuje zwiedzającym poznanie historii Żydów na Morawach dzięki znajdującej się tam stałej ekspozycji.

Kiedy patrzycie na zwieńczenie Wzgórza Petřín, możecie przecierać oczy ze zdumienia jako, że widać tam Wieżę Eiffel'a. Cóż, jest to kopia, ale jej szczyt sięga tej samej wysokości co ta prawdziwa w Paryżu, jako że "mała Wieża Eiffel'a" zbudowana jest na 250-metrowym wzgórzu. Nie trzeba wspominać, iż z góry można podziwiać wspaniałą panoramę Pragi i okolic.

Niedaleko wzgórza Petřín znajduje się wielkie opactwo Norbertanek. Tutejsza biblioteka to główna atrakcja zakonu. Przechowywane są tutaj dokumenty z IX i X wieku, sufity są pięknie dekorowane, a księgi spoczywają na barokowych rzeźbionych regałach. Fanatycy map będą usatysfakcjonowani olbrzymią liczbą starożytnych globusów.

Most Karola jest najstarszym i najbardziej znanym mostem w Czechach. Jego projektanci z dużym prawdopodobieństwem wypili kilka pilsnerów, gdyż most dziwnym trafem swym kształtem bardziej przypomina literę "S" niż prostą linię. Trzynaście posągów po dwóch stronach rzeki zostało dodanych później, około XVIII i XIX wieku. Most jest zamknięty dla ruchu ulicznego, a zatem jest to idealne miejsce dla malarzy, rzemieślników oraz innych ulicznych artystów.

Praga i jej okolice

Na północ Pragi leży Theresienstadt (Terezin). To tutaj Niemcy ustanowili obóz koncentracyjny w trakcie II wojny światowej. W rzeczywistości obóz niekoniecznie jest dobrą nazwą; mówimy tu bardziej o getcie niż więzieniu. Było to miejsce tranzytowe przed podróżą do Auschwitz. W trakcie wojny Niemcy stworzyli film propagandowy, w którym Theresienstadt był przedstawiony jako miasto modelowe. Film pokazywał uwięzionych Żydów, którzy uprawiali sport lub chodzili na zakupy wewnątrz obozu. Obraz ten można zobaczyć w mieszczącym się tu muzeum.

Szkło z Czech jest znane na całym świecie. Jedna z najbardziej znanych hut szkła znajduje się w Nižbor, na wschód od Pragi i można do niej dojechać wynajętym samochodem drogą D5. Jeżeli zdecydujecie się na wycieczkę z przewodnikiem, nauczycie się wszystkiego o procesie wytwarzania szkła w przeszłości i teraźniejszości. Możecie tutaj zakupić wyroby ze szkła w dużo korzystniejszej cenie niż w Pradze!

Jeżeli będziecie jechać dalej drogą D5 na południowy wschód, miniecie przepiękny krajobraz Zachodniej Bohemii i dotrzecie do miejsca narodzin Pilsner'a: Pilsen(Plzeñ). Piwo jest tu warzone od 1295 roku, ale odmiana Pilsner Urquell jest warzona w browarze Prazdroj. W 1842 roku, ten browar zdołał stworzyć piwo wymagające niewielkiej fermentacji, a zarazem o bardzo wysokiej jakości: Pilsner. Muzeum opisuje historię browaru, ale co najważniejsze daje możliwość spróbowania piwa.

Miasto oferuje szeroki zakres noclegów w we wszystkich przedziałach cenowych. Niektóre luksusowe hotele zostały ustanowione w historycznych budynkach w centrum miasta. Praga to ekonomiczne, kulturalne oraz turystyczne centrum Czech. Oznacza to, że jest duże zapotrzebowanie na pokoje. Z tego powodu zalecamy rezerwację hotelu z dużym wyprzedzeniem, szczególnie w wysokim sezonie (od wiosny do jesieni).

Parking

Centrum Pragi posiada różne strefy parkowania (pomarańczową, zieloną i niebieską). Niebieska strefa jest przeznaczona jedynie dla mieszkańców, więc nie parkujcie tam nigdy. W pomarańczowej oraz zielonej strefie możecie parkować odpowiednio przez 2 lub 6 godzin maksymalnie, oczywiście po uiszczeniu opłaty w maszynie. Jeżeli przekroczycie czas parkowania lub zaparkujecie nieprawidłowo, jest duża szansa na to, że na wasz samochód zostanie założona blokada.

Włamania do samochodu zdarzają się często w Pradze. Z tego powodu zalecamy, aby pozostawiać samochód na strzeżonym parking, np. blisko głównej stacji Wilsonova, Masaryk lub na Malostranské námestí. Parkingi znajdują się również blisko stacji metra wzdłuż dróg, ale niestety nie są one strzeżone. Istnieje również podziemny parking na námestí Jana Palacha w pobliżu Starego Miasta.

Lotnisko

Lotnisko Praskie znajduje się 16 kilometrów na północny zachód od centrum miasta. Możecie łatwo się dostać do Lotniska Ruzyne-Praga wypożyczonym samochodem. Po prostu jedźcie Evropská Boulevard, która prowadzi bezpośrednio do portu lotniczego.

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Praga