• Opnie klientów 10 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wynajem samochodów Larnaca

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wynajem samochodów Larnaca

Wynajęcie samochodu w m. Larnaca za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Larnaca po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Promocje na wynajem samochodów w Larnaca

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Larnaca.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV

Wypożyczalnie samochodów w Larnaca

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Larnaca. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Sixt

  8.7 (3478)
  Od zł 92 / dzień
 • Enterprise

  8.5 (2011)
  Od zł 101 / dzień
 • Budget

  8.4 (9828)
  Od zł 91 / dzień
 • Green Motion

  8.3 (1983)
  Od zł 74 / dzień
 • Alamo

  8.3 (8932)
  Od zł 105 / dzień
 • Avis

  8.3 (6126)
  Od zł 122 / dzień
 • National Car Rental

  8.2 (413)
  Brak dostępnych taryf
 • Autounion Car Rental

  8.2 (151)
  Od zł 84 / dzień
 • Europcar

  8.2 (8345)
  Od zł 90 / dzień
 • Hertz

  8.1 (7039)
  Od zł 103 / dzień
 • Thrifty

  8 (5640)
  Od zł 102 / dzień
 • Keddy By Europcar

  8 (3571)
  Od zł 92 / dzień
 • Get Your Car

  7.8 (228)
  Od zł 74 / dzień
 • Cyprus Airport Car

  7.8 (144)
  Od zł 83 / dzień
 • Payless Car Rental

  7.4 (497)
  Od zł 82 / dzień
 • Global Rent a Car

  7 (140)
  Brak dostępnych taryf
 • Flizzr

  6.1 (313)
  Od zł 86 / dzień
 • OtoQ

  Brak recenzji
  Brak dostępnych taryf
 • SurPrice car rentals

  5.1 (556)
  Brak dostępnych taryf
 • My Car

  Brak recenzji
  Od zł 87 / dzień
 • U-Save Auto Rental

  8.7 (262)
  Brak dostępnych taryf
 • FireFly Car Rental

  7.5 (3870)
  Brak dostępnych taryf
 • Carwiz rent a car

  7.8 (566)
  Brak dostępnych taryf
 • NÜ Car Rentals

  7.3 (20)
  Brak dostępnych taryf
 • Goldcar

  7.2 (5637)
  Od zł 92 / dzień

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Larnaca?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Larnaca

 

Wynajem samochodu w m. Larnaca

Wynajem-Samochodow.com Wynajem Samochodów Larnaca porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

Informacje o Larnaca

Larnaka to nadbrzeżne miasto położone na południu Cypru, po jego greckiej stronie. To nowoczesna miejscowość, w której obrębie, ale i okolicach, można znaleźć wiele pozostałości po starożytnych cywilizacjach. Promenada Finikoudesa ciągnąca się wzdłuż wybrzeża to serce tej destynacji. To tutaj znajdziecie dziesiątki barów, restauracji oraz kafejek na wolnym powietrzu. Zamek również znajduje się nad samym brzegiem. Budowla została skonstruowana przez Ottomanów w 1625 roku, a następnie była wykorzystywana przez Brytyjczyków jako więzienie. Latem odbywają się tutaj regularne koncerty w ogrodzie. Naprzeciwko zamku znajdziecie miejscowy meczet, pierwotnie funkcjonujący jako kościół w XIII wieku.

Głównymi atrakcjami Larnaki są ruiny starożytnego Kitiona , potężnego miasta-królestwa z XIII wieku p.n.e. Znajdziecie tutaj pozostałości niesamowicie grubych murów ułożonych z gigantycznych skał, a także ruiny pięciu świątyń. Największa z nich była poświęcona bogini płodności, Astrarte. Cztery mniejsze były połączone z warsztatami, gdzie stapiano miedź. Aby zrozumieć właściwie starożytną kulturę, należy odwiedzić Muzeum Archeologiczne. Poza znaleziskami z Kition, muzeum przedstawia również obiekty z osad neolitycznych Choirokoitia oraz Tenta.

Więcej archeologicznych znalezisk dostępnych jest w Fundacji Pierides. Przede wszystkim mamy tu na myśli prywatną kolekcję rodziny Pierides, która przedstawia w fascynujący sposób rozwój Cypru od IV wieku p.n.e. aż do XV wieku naszej ery.

Na zawsze pozostanie punktem spornym czy Łazarz (Lazarus) mieszkał w Kition czy w okolicach Marsylii, tuż po swoim powstaniu ze zmarłych. Jest natomiast bezspornym faktem, że Agios Lazaros jest szczególnie pięknym kościołem wybudowanym w IX wieku i odnowionym w XVII wieku. Dzwonnica została zbudowana w połowie XIX wieku. Zgodnie z podaniami w 890 roku znaleziono grób Łazarza z takim oto napisem "Łazarz, biskup Larnaki. Umarły przez cztery dni. Przyjaciel Jezusa". Możecie zobaczyć ten marmurowy sarkofag we wnętrzu sanktuarium. Ikonostas znajdujący się tam jest również przykładem pięknej sztuki malarstwa na drewnie. Więcej prac bizantyjskich dostępnych jest w muzeum kościelnym.

Larnaka i jej okolice

Między miastem a lotniskiem leży słone jezioro, które wypełnione jest wodą zaledwie w trakcie kilku zimowych miesięcy. To wtedy akwen jest odwiedzany przez tysiące flamingów, dzikie kaczki oraz inne ptaki wodne. W połowie drogi do solnego jeziora traficie na Ayia Phaneromeni czyli kościół w jaskini. Pierwotnie był to prawdopodobnie cmentarz fenicki. Ta świątynia w grocie ma rzekomo właściwości zdrowotne. Ludzie, którzy chcą pozbyć się bólu głowy, powinni obejść ją trzy razy i zostawić swoją odzież oraz kosmyk włosów blisko okna po południowej stronie. Kobiety, których mężowie pracują za granicą również przychodzą tutaj, aby modlić się o ich bezpieczeństwo.

Na wybrzeżu słonego jeziora leży Hala Sultan Tekke, gdzie Umm Haram, przybrana matka proroka Mahometa, została spalona. Tuż za miastem znajdują się pozostałości Akweduktu Kamares, który doprowadzał wodę ze źródła oddalonego 5 km poza granicami miasta Larnaka. Nie, Rzymianie nie zbudowali go. Akwedukt był skonstruowany w XVIII wieku, na wzór starożytnych przykładów z czasów Imperium Rzymskiego.

Pano Lefkara to piękna wioska na południowy-zachód od Larnaki u podnóża góry Troodos. Jest ona znana nie tylko ze swoich wiekowych, malowniczych domków, ale także z koronkarstwa, które jest tutaj praktykowane od lat(Lefkartika Kentimata). Z Lefkary można się udać na wycieczkę to kolejnej pięknej wioski, Kato Drys. Droga do niej prowadzi piękną trasą wokół Góry Sotira.

Nurkowie przybywają do Larnaki głównie ze względu na wrak Zenobii, nowoczesnego statku, który zatonął w 1980 roku w trakcie swojego dziewiczego rejsu, a którego tragedia związana była z błędem komputera pokładowego. Okręt, wraz z ładunkiem, leży na głębokości 43 metrów, ale jego wyższy pokład jest zaledwie na głębokości 18 metrów poniżej poziomu morza.Nurkowanie bez i ze sprzętem to jedne z najpopularniejszych zajęć w wodach okalających półwysep Greco. Obszar ten charakteryzuje się ostrymi skałami u wybrzeża, ale również wyjątkową fauną i florą. To teren pod ścisłą ochroną.

Parking

Nie tak dawno temu centrum Larnaki zostało kompletnie odremontowane i wiele ulic oraz placów jest aktualnie dostępnych jedynie dla pieszych. Jednocześnie, władze zadbały o wybudowanie wielu garaży, więc nie powinniście mieć problemu ze znalezieniem miejsca postojowego dla waszego auta. Jeżeli jednak zdecydujecie się na parkowanie na ulicy, zwróćcie uwagę na podwójną żółtą linię wzdłuż chodnika. Parkowanie może być tam zabronione. Tuż obok pojedynczej zielonej linii możecie zatrzymać się tylko na chwilę np. celem wysadzenia pasażerów lub ich zabrania.

Lotnisko

Międzynarodowe lotnisko, Port Larnaka, znajduje się 5 km na południe od miasta. Możecie do niego łatwo dotrzeć wynajętym autem. Znajduje się ono wzdłuż Drogi Artemidos (B4), która biegnie od centrum miasta aż do samego portu lotniczego. Obwodnica A3 kończy się również na lotnisku Larnaki.

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Larnaca