Wynajem samochodów Dubrownik

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
Dlaczego warto rezerwować z nami?
  • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
  • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
  • 8000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Anulowaniegratis
Gwarancja najlepszej ceny
Twój partner od 2004

Wynajem samochodów Dubrownik

  1. Strona główna
  2. Wypożyczalnia samochodów Dubrownik

Wynajęcie samochodu w m. Dubrownik za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Dubrownik po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Informacje o Dubrownik

Wypożyczalnia samochodów Dubrownik
Wypożyczalnia samochodów Dubrownik

Malowniczy Dubrownik ulokowany jest na samym południu Chorwacji uwięziony między turkusową wodą morską a stromymi skałami. Europejskie rodziny królewskie oraz inni bogaci mieszkańcy starego kontynentu odkryli to miejsce już pod koniec XIX wieku i wybierali się tu na wspaniałe wakacje. To z kolei sprowokowało Lorda Byrona do nazwania Dubrownika „Perłą Adriatyku". Miasto otoczone jest przez średniowieczny mur obronny. Między tymi ścianami znajdziesz prawdziwe skarby architektury, kościoły i muzea.Główna brama miasta nazywana jest Bramą Pile, datowaną na XV w. Jest to jednocześnie jedyna pozostałość po fortecy, która niegdyś tu stała. Zwróćcie uwagę na postać św. Blaza znajdującego się w niszy. Niedaleko tej bramy znajduje się Stradùn, główna ulica, która ciągnie się przez cały Dubrownik aż do Bramy Ploce. Kiedyś był to kanał, ale został zasypany w XII wieku. Na samym początku ulicy znajduje się wielka fontanna z wodą pitną, Fontanna Onufrego. Już w XV wieku woda była dostarczana do miasta ze źródła znajdującego się 20 km stąd. Wzdłuż Stradùn znajdziesz wiele sklepów, kafejek, restauracji oraz barów. Idąc na wschód dotrzesz do Loza, placu, który uznawany jest za dawne centrum miasta. Na placu znajdziecie barokową wieżę strażniczą, wieżę zegarową z XV wieku oraz Kościół św. Blaza. Ta barakowa świątynia została wzniesiona w 1715 roku na miejscu dawnego kościoła romańskiego, który został zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1667. Budynek kościoła św. Blaza jest pięknie udekorowany na zewnątrz, ale wnętrze jest na swój sposób skromne. Interesująca jest na pewno statua świętego trzymającego replikę miasta z okresu przed trzęsieniem ziemi. Na placu Loza znajdziecie też kolejną fontannę Onufrego będącą mniejszą wersją wspomnianej wcześniej fontanny.

Kościół i klasztor franciszkanów jest jedną z główny atrakcji turystycznych w Dubrowniku i przez to często jest tam bardzo dużo ludzi. Aby ominąć tłumy, najlepiej udać się tam wczesnym rankiem. Południowa ściana i apteka to jedyne pozostałości z oryginalnego XIV-wiecznego klasztoru, reszta niestety została całkowicie zniszczona przez trzęsienie ziemi z 1667 roku. Budynek jest nie tylko pięknym obiektem architektonicznym, ale jest także doskonałym schronieniem przed letnimi upałami. Na miejscu można odwiedzić też muzeum, w którym tradycyjnie można podziwiać obraz św. Balza. Co więcej, warto poznać tu tajniki tworzenia lekarstw w wiekach średnich.

Jednym z nielicznych budynków, który przetrwał trzęsienie ziemi jest Pałac Sponzy. Pałac zbudowany w stylu późnego gotyku i wczesnego renesansu wykorzystywany był w przeszłości jako urząd celny. Przypomina o tym nawet wykuta w ścianie fraza: "Kiedy liczę dobra, Bóg liczy się ze mną". Lub: "Nie ściągaj z ludzi zbyt wiele, bo Bóg cię ukarze". Obecnie znajdują się tutaj wystawy oraz małe muzeum poświęcone ofiarom wojny w byłej Jugosławii.

Forteca św. Jana jest siedzibą Muzeum Morskiego. Dzięki niemu możemy poznać morską historię miasta, a to za sprawą pięknych modeli statków, a także starodawnych dzienników pokładowych i map. W fortecy znajdziemy również Akwarium z przykładami życia z Morza Adriatyckiego.

Dubrownik był w przeszłości niezależną republiką, nazywaną Ragusa, zarządzaną przez rektora rezydującego w Pałacu Rektora. W tamtych czasach Dubrownik był dość demokratyczny: Rektor mógł rządzić tylko przez określony okres czasu i mógł opuszczać pałac tylko na czas formalnych okazji. Latem w Pałacu Rektora odbywają się przedstawienia muzyczne i taneczne.

Katedra w Dubrowniku datowana jest na początek XVIII wieku, a na jej miejscu znajdowano już pozostałości po kościołach z różnych okresów między XVII a XII wiekiem. Zgodnie z legendą, poprzednia świątynia została ufundowana przez Richarda Leeuwenhart, który zdecydował się wznieść ją po tym, jak został cudownie uratowany z utonięcia w trakcie burzy przy wybrzeżach miasta.

Dubrownik i jego okolice

Dubrownik jest doskonałym punktem startowym dla wycieczek po okolicznych plażach i wyspach na Adriatyku. Niedaleko, na tym samym półwyspie znajduje się popularna plaza Copacabana. Nazwa plaży nie została wybrana przypadkowo jako, że w pobliżu znajduje się wiele restauracji, barów oraz dyskotek.

Wyspa Lokrum znajduje się nie dalej jak 15 minut od portu. Poza klasztorem benedyktynów nie znajdziemy tam innych budynków, a jedynie liczne grono pawi. Możesz udać się tu na spacer, ale też wybrać się na wycieczkę rowerową wynajętym jednośladem.

Trochę dalej od Dubrownika (godzinę statkiem) leży wyspa o wydłużonym kształcie, Mljet, jedna z najpiękniejszych znajdujących się w najbliższej okolicy. Większość jej obszaru stanowi park narodowy. Tutaj też można wynająć rowery (lub skutery). Mniejsze wyspy Elaphiti (Koloèep, Lopud i Èipan) są coraz bardziej popularne.

Parking

Stare miasto jest dostępne jedynie dla pieszych, więc nie można po nim jeździć autem. Znalezienie miejsca do parkowania poza miastem jest bardzo trudne. Szczególnie w okresie letnim, większość miejsc jest ciągle zajęta. Jeżeli dotrzesz na miejsce wczesnym rankiem jest szansa na miejsce postojowe. Im później dotrzesz, tym mniejsze szanse i tym dalej od centrum zaparkujesz wynajęty samochód.

Lotnisko

Lotnisko w Dubrowniku znajduje się 20 km na południowy-wschód od miasta. Możesz łatwo do niego dotrzeć podróżując wypożyczonym autem. Główna droga na wschód od miasta (Jadranska cesta) zamienia się w autostradę wzdłuż wybrzeża i prowadzi bezpośrednio do lotnika. Trasa jest bardzo wyraźnie oznaczona.