PLN (zł) (PL)
  • Opnie klientów 10 / 10
 • Gwarancja Najlepszej Ceny

Wynajem samochodów Sofia

Szukaj, porównaj i rezerwuj!

Wpisz miasto lub kod lotniska
- dni
Dlaczego warto rezerwować z nami?
 • Anulowanie gratis Do 48 godzin przed zaplanowanym czasem odbioru
 • Gwarancja Najlepszej Ceny Cena jest niższa gdzieś indziej? Skontaktuj się z nami, a my złożymy Ci lepszą ofertę!
 • Ponad 500 000 rezerwacji Ponad pół miliona osób skorzystało przed Tobą 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
 • 24000+ lokalizacji Lokalizacje na całym świecie
Polecamy najbardziej znane wypożyczalnie

Wynajem samochodów Sofia

Wynajęcie samochodu w m. Sofia za pośrednictwem Wynajem-Samochodow.com jest proste, szybkie i przejrzyste. Przedstawiamy najkorzystniejszy wybór z bogatej oferty samochodów do wynajęcia z 125 krajów i 17 000 miejsc na całym świecie. Oferujemy wynajem samochodów all-inclusive w m. Sofia po najniższych cenach i z gwarancją najlepszej obsługi!

Promocje na wynajem samochodów w Sofia

Niezależnie od tego, czy szukasz małego samochodu na wynajem czy vana dla całej rodziny, zawsze oferujemy odpowiednie auta w najniższej cenie. Poniżej prezentujemy kilka przykładów z naszej oferty w Sofia.

Rodzaj samochodu
Mini
Ekonomiczna
Kompaktowa
Średnia
Standardowa
Full-size
Luksusowa
Kombi
Van pasażerski
Kabriolet
SUV
Napęd elektryczny

Wypożyczalnie samochodów w Sofia

Poniżej wyszczególniono najlepiej oceniane wypożyczalnie samochodów w Sofia. Za pomocą jednego wyszukiwania porównaj wszystkie opinie i ceny tych wypożyczalni.

 • Alamo

  9.1 (8717)
  Od zł 62 / dzień
 • Top Rent-a-Car

  8.9 (99)
  Od zł 31 / dzień
 • Budget

  8.2 (9698)
  Od zł 70 / dzień
 • Enterprise

  8.1 (1948)
  Od zł 68 / dzień
 • Europcar

  8 (8198)
  Od zł 77 / dzień
 • Thrifty

  8 (5528)
  Od zł 71 / dzień
 • Sixt

  7.9 (3372)
  Od zł 84 / dzień
 • First Car

  7.9 (606)
  Od zł 46 / dzień
 • Autounion Car Rental

  7.6 (135)
  Od zł 55 / dzień
 • Hertz

  7.6 (6938)
  Od zł 88 / dzień
 • NÜ Car Rentals

  7.5 (19)
  Brak dostępnych taryf
 • FireFly Car Rental

  7.5 (3847)
  Brak dostępnych taryf
 • Green Motion

  7.3 (1912)
  Od zł 30 / dzień
 • Goldcar

  6.9 (5537)
  Od zł 35 / dzień
 • SurPrice car rentals

  6.8 (485)
  Od zł 22 / dzień
 • CarRent.bg

  6.7 (30)
  Od zł 37 / dzień
 • InterRent

  6.6 (5827)
  Brak dostępnych taryf
 • addCarRental

  6.4 (99)
  Brak dostępnych taryf
 • Mex Rent a Car

  6.1 (45)
  Brak dostępnych taryf
 • Green Rent a car

  Brak recenzji
  Od zł 26 / dzień
 • Your Rent

  7.7 (49)
  Brak dostępnych taryf
 • National Car Rental

  8.1 (401)
  Brak dostępnych taryf
 • Goldcar Key'n Go

  7.3 (120)
  Brak dostępnych taryf
 • Avis

  8.1 (6018)
  Od zł 85 / dzień

Kiedy zarezerwować wypożyczenie samochodu w Sofia?

Wypożyczalnie samochodów w pobliżu Sofia

 

Wynajem samochodu w m. Sofia

Wynajem-Samochodow.com Wynajem Samochodów Sofia porównuje ceny wypożyczalni samochodów w następujacych lokalizacjach:

53 Nikola Vaptsarov Blvd
60 Vassil Levski Blvd
84 Orion Street

Informacje o Sofia

to jedno z najstarszych miast Europy. Na jego obszarach znaleziono szczątki trackiego plemienia Serdów, którzy zasiedlali te ziemie ponad 7000 lat temu. Sofia zyskała na znaczeniu w 29 roku p.n.e., kiedy Rzymianie okupowali miasto i ustanowili je administracyjną stolicą. Sofia była także częścią Imperium Ottomanów przez prawie 500 lat. Pomimo silnych bombardowań w trakcie II wojny światowej oraz rozkwitu budownictwa w okresie komunistycznym, miasto nadal szczyci się wieloma zabytkowymi budynkami oraz interesującymi pomnikami.

Pozostałości po Rzymianach są widoczne blisko Rotundy Św. Jerzego (Rotunda Sveti Georgi) z XIV wieku. Wczesnochrześcijański okrągły kościół jest najstarszym budynkiem miasta i znajduje się za hotelem Sheraton. Wewnątrz możecie podziwiać trzy warstwy fresków, z których te najstarsze pochodzą nawet z X wieku. Malowidła te były odkryte stosunkowo późno, jako że były zamalowane innymi freskami z okresu panowania Ottomanów i niewielu pamiętało o ich istnieniu. W kościele Św. Petka możecie również oglądać piękne murale z biblijnymi scenami, chociaż nie są one tak stare jak te w Rotundzie św. Jerzego.

Katedra św. Aleksandra Nevskiego była wybudowana na początku XX wieku celem upamiętnienia rosyjskich żołnierzy, którzy stracili życie w walce z Imperium Ottomanów. To jedna z największych prawosławnych świątyni na świecie. W krypcie można znaleźć olbrzymią kolekcję ikon z okresu IX do XIX wieku.

W okresie komunistycznym, PlacPloshtad Sveta Nedelya nazywany był Placem Lenina o czym świadczył także tutejszy pomnik twórcy sowieckiego komunizmu. Po jego upadku, statua została zburzona i zastąpiona inną z brązu, przedstawiającą świętą Nedelyę, chrześcijańską męczennicę, której ścięto głowę ok. 300 roku. Na placu znajdziecie kościół św. Nedelyi, piękny przykład architektury neobizantyjskiej. To tutaj spoczywa serbski król Milutin.

Dawny, główny meczet Sofii to dzisiaj Narodowe Muzeum Archeologiczne. Obiekt dysponuje wyjątkową kolekcją przedmiotów pochodzących z okresu trackiego oraz bytności Greków i Rzymian. Wśród zbiorów znajdują się takie arcydzieła jak 13 oryginalnie wyrzeźbionych w złocie modeli statków, których prawdopodobne autorstwo przypisuje się Trakom, którzy wykorzystywali je do ceremonii religijnych. W ogrodzie natomiast można znaleźć marmurowe statuy z czasów Imperium Rzymskiego.

Podczas panowania Ottomanów, Sofia posiadała nie mniej niż 17 meczetów. Dzisiaj na terenie miasta funkcjonuje zaledwie jeden, Banya Bashi Dzhamiya. Budynek został zaprojektowany przez Mimara Sinana, któremu przypisuje się również projekt Meczetu Suleymaniye w Stambule. 'Banya Bashi' oznacza 'wiele łaźni' i właśnie tuż obok znajdziecie Główne Łaźniemiasta (Tsentralnata Banya). Sami Rzymianie korzystali z term, ale ten budynek datuje się na początki XII wieku. Obiekt jest pięknie dekorowany ceramiką i majoliką. Już od dawna nie jest wykorzystywany jako publiczne łaźnie, ale na zewnętrznym placu można nadal poczuć smak i zapach wody

Rosjanie pozostawili po sobie ślad w postaci kościoła św. Mikołaja. Rosyjski, prawosławny styl jest bardzo łatwo rozpoznawalny po pięciu kopułach w kształcie przypominającym cebulę. W krypcie znajdują się szczątki byłego arcybiskupa Sofii, Serafina. Oficjalnie nigdy nie został obwołany świętym, jednak wiele osób wierzy, że potrafił czynić cuda. Skrzynka znajdująca się tuż przy jego grobie codziennie wypełnia się ręcznie wypisanymi prośbami.

Sofia i jej okolice

Około osiem kilometrów na południowy-zachód od centrum miasta, znajduje się 900-letni kościół Boayana. Ten mały, średniowieczny kościół jest znany głównie z pięknych fresków z XIII wieku i to właśnie dlatego znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nieopodal można odwiedzić Narodowe Muzeum Historyczne, dzięki któremu można poznać w przystępny sposób historię Bułgarii, od prehistorii aż po II wojnę światową. Muzeum wyróżnia się również kolekcją sztuki trackiej.

Kościół Boyana oraz Muzeum Historyczne spoczywają u podnóża Vitosja, masywnej góry zwieńczonym tzw. Czarnym Szczytem na wysokości 2290 metrów. Obszar znajduje się pod ochroną od 1934, będąc najstarczym parkiem na Bałkanach. Można się tu wybrać na wspaniałe spacery. Na południowym zachodzie parku znajduje się JaskiniaDuhlata, natomiast wysokie partie przyciągają amatorów sportów zimowych.

Parking

Znalezienie miejsca do zaparkowania w Sofii nie należy do łatwych. W niebieskich strefach można parkować samochód po zakupie specjalnego biletu i umieszczeniu go za wycieraczką. Łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu na jednym z krytych parkingów.

Lotnisko

Lotnisko Sofii znajduje się 10 km na wschód od centrum miasta i można się do niego łatwo dostać samochodem. Najprostszą trasą jest Austostrada Botevgradska Shose. Zjazd do lotniska jest wyraźnie oznaczony w języku angielskim.

 1. Strona główna
 2. Wypożyczalnia samochodów Sofia